Πάμισος Μεσσήνης – Διαγόρας Βραχνέικων 1-2: Στο χείλος του γκρεμού

Οδυνηρή σερί ήττα στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής γνώρισε ο Πάμισος Μεσσήνης με 2-1 από το Διαγόρα Βραχνέικων στο γήπεδο Μελιγαλά.

Οι πράσινοι παρέμειναν καθηλωμένοι στους 9 βαθμούς και στο -4 από την γραμμή σωτηρίας και πλέον τα πράγματα έγιναν εξαιρετικά δύσκολα για να μπορέσουν να σώσουν τη χρονιά.

Είχαν την ατυχία στο κρισιμότερο παιχνίδι της σεζόν να βρουν απέναντί τους μία καλοδουλεμένη ομάδα η οποία ερχόταν από ένα εντυπωσιακό σερί το οποίο και συνέχισε και δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι απο το ματς αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ.

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων, ο οποίος συμπλήρωσε καρέ νικών στον Μελιγαλά, είχε την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με δοκάρι του Αλεξανδρή στο 8ο λεπτό.

Οι πράσινοι ωστόσο ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα όταν στο 13ο λεπτό ο Παπαδόπουλος έβγαλε ωραία σέντρα και ο Χαραλαμπόπουλος από το δεύτερο δοκάρι σημείωσε με κεφαλιά το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα και 32’ άγγιξαν την ισοφάριση όταν ο Αλεξανδρής έπιασε σουτ στην κίνηση αλλά ο Νίκος Κόκκαλης αντέδρασε σωστά και έδιωξε σε κόρνερ.

Στην εκτέλεση του Γεωργαντοπούλου η άμυνα ολιγώρησε και ο Σαρρής βρήκε την ευκαιρία με κοντινή κεφαλιά να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 33’.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Γιώργος Καλόμαλος προχώρησε σε τριπλή αλλαγή ρίχνοντας στο ματς τους Θώδη, Σαραντόπουλο και Μωράκη σε μία προσπάθεια να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο ήταν καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο και πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο έφτασαν στην ανατροπή. Ήταν το 54ο λεπτό όταν ο Βλασσόπουλος έβγαλε σέντρα και ο Αλεξανδρής επίσης με κεφαλιά έβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού.

Ο Πάμισος δεν είχε απάντηση και μάλιστα οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα μεγάλη ευκαιρία να διευρύνουν το προβάδισμα τους όταν κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Γεωργαντοπούλου στο 81ο λεπτό την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος αλλά ο Νίκος Κόκκαλης έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία και έδιωξε την μπάλα.

Πάμισος Μεσσήνης: Κόκκαλης, Αριστομενόπουλος, Βέλλης, Κατσιβαρδέας, Φιλόπουλος, Ακριστινέϊ (46’ Θώδης), Κανανάι (46’ Σαραντόπουλος), Ντίσα (46’ Μωράκης), Ρουμελιώτης, Παπαδόπουλος (77’ Αράπι), Χαραλαμπόπουλος (77’ Κάνιστρας)

Διαγόρας Βραχνέϊκων: Μπαμπούνης, Πανάρετος, Σαρρής, Σιδέρης, Καπετανάκης, Τσεκούρας (84’ Αθνασόπουλος), Βλασσόπουλος (67’ Δημόπουλος), Αλεξανδρής (84’ Μπαρδάκας), Ντόμας (75’ Ούτσικας), Γεωργαντόπουλος, Σταυρόπουλος