Νέος Άρις – Διαβολίτσι 0-4: Πανηγυρικά στον τελικό με ξέσπασμα στο τέλος

Με γκολ που ήρθαν στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα ο ΑΟ Διαβολιτσίου πέτυχε δεύτερη νίκη με 4-0 επι του Νέου Αρι και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Μεσσηνίας με συνολικό σκορ 10-0.

Το ματς στο γήπεδο του Νέου Αρι ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα μετά το σκορ του πρώτου αγώνα, με τους γηπεδούχους να παρουσιάζονται αρκετά ανταγωνιστικοί για μία ώρα αλλά στο τέλος να μην αντέχουν και να γνωρίζουν φυσιολογικά την ήττα από μία ομάδα που βρίσκεται δύο κατηγορίες παραπάνω.

Το σκορ άνοιξε ο Βασίλης Αθανασόπουλος στο 75ο λεπτό και ένα λεπτό μετά ο Χότζα έκανε το 2-0.

Ο Αθανασόπουλος και πάλι στο 84′ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-0, ενώ το σκορ έκλεισε ο Σεντεμέντες στο 90′.

Νέος Άρις: Γιαννούλης, Κιοφίρι, Κυριακούλης, Τάσσης, Τσιριγώτης, Καραβατάς 52′ Μπουτεράκος), Σκαλιώτης (63′ Σταυριανέας), Θεοδωρόπουλος, Τσιλίκος (60′ Σπηλιώτης), Τσίκληρας (46′ Βουρλάκος), Κυριόπουλος

Διαβολίτσι: Ηλιόπουλος, Καλογερόπουλος, Χότζα, Σεντεμέντες, Εμέκα, Τζανετέας, Πλαστουργός (53′ Γραμματικόπουλος), Μουλιάτος (50′ Σταματελόπουλος), Σουλαντίκας (60′ Μπαλόπουλος), Βιγιαφάνε (53′ Λιόλιος), Αθανασόπουλος