NBA: Οι Νετς πήραν το ματς-θρίλερ κόντρα στους Μπακς- Εξαιρετικός ο Αντετοκούνμπο με 34 πόντους (βίντεο)

O Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 34 πόντους αλλά το δίδυμο Χάρντεν-Ντουράντ αποδείχτηκε πιο δυνατό και οι Νετς πήραν τη νίκη με 125-123 επι των Μπακς στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της ανατολικής περιφέρειας!

Οι δύο ομάδες άλλαζαν προβάδισμα συνεχώς στο παιχνίδι, με τους Νετς να ξεφεύγουν με 11 πόντους στην τρίτη περίοδο, αλλά το Μιλγουόκι να βρίσκει απαντήσεις και να περνάει μπροστά λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης.

Ενας καταιγισμός από τρίποντα στα τελευταία λεπτά έφερε το ματς στην κόψη του ξυραφιού. Το τρίποντο του Ντουράντ έφερε προβάδισμα στο Μπρούκλιν με δύο πόντους, με τον Μίντλετον να αστοχεί στην τελευταία επίθεση του αγώνα.

Ο Αντετοκούνμπο πέτυχε 34 πόντους (13/26 σουτ με 2 τρίποντα και 6/8 βολές), 12 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα, με τους Μίντλετον (25π.) και Χόλιντεϊ (22π.) να τον ακολουθούν σε απόδοση.

Οι Χάρντεν (34 π., 12 ασίστ) και Ντουράντ (30π.) ωστόσο ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος ενός εκ των πιο συναρπαστικών αγώνων της φετινής σεζόν στο NBA.