Μπουντεσλίγκα: Από 0-2 στο 9’, η Μπάγερν 4-2 την Ντόρτμουντ με χατ τρικ Λεβαντόσφκι!

Τι κι αν βρέθηκε να χάνει στο δεκάλεπτο 0-2, η Μπάγερν έκανε επική ανατροπή κερδίζοντας 4-2 την Ντόρτμουντ για την 24η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Απίστευτο σε εξέλιξη ήταν το ντέρμπι ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και την Ντόρτμουντ, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-2 στο 9’, αλλά τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν στο τέλος μία μεγάλη νίκη!

Μπορεί ο Έρλινγκ Χάαλαντ να αιφνιδίασε την Μπάγερν και να έδωσε προβάδισμα 2-0 στη Ντόρτμουντ στο πρώτο δεκάλεπτο (2’ 9’), ωστόσο, στη συνέχεια, πήρε την σκυτάλη ο Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι, που σκόραρε δις (26’, πέναλτι 44’), και ισοφάρισε σε 2-2 λίγο πριν το ημίχρονο.

Στο 88’ ο Γκορέτσκα έβαλε μπροστά την ομάδα του με 3-2, ενώ στο 90’ ο Λεβαντόφσκι πέτυχε χατ τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.