Μιλτιάδης- Εθνικός Μελιγαλά 4-0: Καρέ ο Αθανασόπουλος

Με τον Βασίλη Αθανασόπουλο να ανοίγει... πυρ κατά βούληση, ο Μιλτιάδης επικράτησε 4-0 του Εθνικού Μελιγαλά και συνεχίζει ακάθεκτος στην πορεία προς την κατάκτηση του τίτλου στην Α τοπική Μεσσηνίας.

Ο έμπειρος επιθετικός βρήκε 4 φορές δίχτυα φτάνοντας τα 31 γκολ στο πρωτάθλημα και οδήγησε το συγκρότημα του Γιώργου Καλόμαλου στην 19η νίκη της σεζόν. Οι επίδοξοι πρωταθλητές ανέβηκαν στο +12 από την δεύτερη θέση, στην οποία βρίσκονται Πανθουριακός (παίζει την Κυριακή εκτός με το Διαβολίτσι) και Πάμισος Μεσσήνης (κάνει το ρεπό του στην 24η αγωνιστική).

Ο χορός των γκολ για τον Αθανασόπουλου ξεκίνησε στο 8ο λεπτό, το 2-0 έγινε στο 22’, το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου στο 24’ και το 4-0 στο 90’.

Μιλτιάδης: Παπανικολός, Γεωργιόπουλος (70’ Μπολούν), Τάρλεβ (60’ Σταθόπουλος), Καντούτσης, Μπουτσικάκης Παν., Πολίμος, Μπάρκας (60’ Τσόπελας Τ.), Κατσιώλης (80’ Παναγιωτόπουλος), Αθανασόπουλος, Δημητρίου, Σαραντόπουλος (60’ Τσουλάκος).

Εθνικός Μελιγαλά: Καστελιώτης, Διακουμάκος, Παναγιωτόπουλος Α., Λάσκαρης, Γεωργόπουλος, Αντώνακας, Τόσκα, Ξυδιάς (83’ Παπαργυρίου), Βουρνάς, Ιατρόπουλος, Πρεκετές (70’ Τσουμπλέκας)