Μεσσηνιακός-ΑΕ Γαργαλιάνων 4-0: Με το δεξί οι “πράσινοι” (φωτο)

Εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β’ τοπικής (3ος όμιλος) έκανε ο Μεσσηνιακός καθώς επιβλήθηκε 4-0 της ΑΕ Γαργαλιάνων σε παιχνίδι που έγινε στην ιστορική έδρα του.

Ο πράσινοι ξεκίνησαν με χαμένο πέναλτι του Καραγιαννίδη στο 12’ (απέκρουσε ο Γεωργακόπουλος) αλλά στο τέλος του ημιχρόνου κατάφεραν να χτυπήσουν δυο φορές και να πάνε με προβάδισμα στην ανάπαυλα. Στο 42’ ο Μαργιόλης άνοιξε το σκορ και αμέσως μετά στο 43’ ο Μωραγιάννης έκανε το 2-0. Στο 79΄ ο Μπραχίμι και στο 83΄ ο Καραγιαννίδης διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Πριν ξεκινήσει ο αγώνας κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Κώστα Αργυρόπουλου, παλαιού αθλητή του Μεσσηνιακού.

Διαιτητές : Σταυρόπουλος, Ταγάρης, Γιαλλικάρης.

Μεσσηνιακός: Γαβράς, Βουγιουκλής Κριτσωτάκης, Πετρόπουλος (αλλ. Γιάννη), Κουλουράς, Μωραγιάννης, Δημητρίου, Καραγιαννίδης, Μουλιάτος (αλλ. Κατσαφάδος), Μπραχίμι, Μαργιόλης.