ΑΕ Μάνης και Πανθουριακός έμειναν στο 1-1: Μοιρασιά στον Κάμπο

Έχοντας από ένα ημίχρονο καλής απόδοσης ΑΕ Μάνης και Πανθουριακός έμειναν στο 1-1 στο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Α τοπικής Μεσσηνίας που έγινε στο γήπεδο του Κάμπου.

Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ αρκετά νωρίς με κεφαλιά του Αλεξανδρόπουλου στο 6ο λεπτό ενώ απώλεσαν κι άλλες ευκαιρίες για να αυξήσουν το σκορ.

Η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε άρδην στο δεύτερο ημίχρονο όπου οι Μανιάτες πήραν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σπυρέα σε 1-1 στο 54’. Στο 65΄ είχαν την ευκαιρία για την ανατροπή αλλά ο Πουλάκος αστόχησε σε πέναλτι με το 1-1 να μένει έως το φινάλε.

Διαιτητής: Τσαμούρης, βοηθοί : Αντωνόπουλος, Τσοπανάκης

Α.Ε Μάνης (Πάνος Πολίμος): Κόκκαλης, Σπυρέας, Παν. Πουλάκος, Γιαννής, Στυλιανόπουλος, Τζανετέας, Αρβανίτης, Μελενικιώτης, Κυρ. Πουλάκος (78′ Στραβάκος), Σπυρόπουλος (70′ Χατζηπαναγιώτης), Μουλιάτος.

Πανθουριακός (Τάκης Σακελλαρόπουλος): Μπεσσής, Γιαννακόπουλος, Νικολόπουλος, Καρύδης (90′ Σερπάνος), Κουτσουρόπουλος, Αντεμάϊ, Γαλανόπουλος, Ζαραφέτας, Αλεξανδρόπουλος, Πιτσιλής, Ζαχαρόπουλος.