Λεβαδειακός-Εργοτέλης 1-0: Στον πόντο με Μπιανκόνι (βίντεο)

Η αντεπίθεση του Λεβαδειακού με τον Τζανλούκα Σανίνο στον πάγκο συνεχίστηκε στην 14η αγωνιστική, με τους Βοιωτούς να υποχρεώνουν σε ήττα 1-0 τον πρωτοπόρο Εργοτέλη να να μειώνουν στον πόντο.

Παιχνίδι για ένα ρόλο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με τους Βοιωτούς να είναι πολύ καλύτεροι και να βρίσκουν το γκολ που έκρινε τελικά και το παιχνίδι με τον Μπιανκόνι στο 25′ έπειτα από τραγικό λάθος του Κατσιμήτρου, που χωρίς να πιέζεται έβγαλε… ασίστ στον φορ των πρασίνων.

Προσπάθησαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης στην επανάληψη οι Κρητικοί, αλλά η υπεροχή τους ήταν… ανεμική χωρίς την μεγάλη ευκαιρία στην περιοχή του Στογιάνοβιτς.

Λεβαδειακός (Τζουζέπε Σανίνο): Στογιάνοβιτς, Μύγας, Δημόπουλος, Τσάπρας, Καραχάλιος, Νίκας (68′ Κονέ), Μεχία, Νίλι (57′ λ.τ Παναγιώτου), Πολέτο (87′ Τζημόπουλος), Συμελίδης (68′ Μαρίνος), Μπιανκόνι (68′ Ενομό).

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής (81′ Πατρινός), Νεράλ (46′ Κατσούρρι), Σερβιλάκης, Πέϊος, Τσέλιος, Άμπι (46′ Μπουτσάκης), Μπουρσέλης (66′ Κοκκίνης), Μανουσάκης (66′ Κωστανάσιος), Κόνραντ.