Καλό Νερό – Εράνη Φιλιατρών 2-1: Με διπλό “χτύπημα” Βλαχόπουλου

“Φωτιά” στην μάχη των πλέι οφ του 2ου ομίλου έβαλε το Καλό Νερό που επικράτησε 2-1 την Εράνης μετά από ένα πραγματικό ντέρμπι που τα είχε όλα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για το Καλό Νερό ήταν ο Κώστας Βλαχόπουλος ο οποίος βρήκε δυο φορές τα δίχτυα της πρώην ομάδας του, βάζοντας την σφραγίδα του στο ματς ενώ η νίκη των γηπεδούχων αποκτά μεγαλύτερη αξία καθώς ήρθε με παίκτη λιγότερο, για περισσότερο απο ένα ημίχρονο, αφού στο 38′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μαλισόβας.

Η αναμέτρηση έκρυβε πολλές συγκινήσεις καθώς εκτός από τα τρία γκολ είχε δυο δοκάρια, μια αποβολή και δύο σοβαρούς τραυματισμούς, έναν από κάθε πλευρά. Αρχικά ο Γκεβόρι, ο οποίος βγήκε εκτός γραμμών και χτύπησε στην περίφραξη και στην συνέχεια ο Παπαδημητρίου που σε μια διεκδίκηση της μπάλας λίγο πριν το τέλος του αγώνα τραυματίστηκε αρκετά σοβαρά στην ωμοπλάτη.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι εξελίσσονται σε ρυθμιστές των εξελίξεων καθώς στην τελευταία αγωνιστική θα υποδεχτούν τον Τέλο Άγρα (θα του αρκεί η ισοπαλία για την 2η θέση), μπήκαν μπροστά στο σκορ με σουτ του Βλαχόπουλου στο 30′ ενώ οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν την ισοάριση λίγα λεπτά μετά το το σουτ του Μπάρκα να βρίσκει το δοκάρι.

Τελικά, κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με κεφαλιά του Πέππα στο 50′ με το ματς να κυλά σε ισορροπία μέχρι το τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 83′ ο Καραχάλιος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι και τέσσερα λεπτά ήρθε το 2-1 για τους γηπεδούχους όταν ο Παπαδημητρίου έκανε την προσπάθεια, γύρισε την μπάλα στον Βλαχόπουλο που νίκησε για δεύτερη φορά τον Κουμπαρούλη.

Διαιτητής: Ρέκκας
Βοηθοί: Βανικιώτης, Μιχαλόπουλος

Καλό Νερό: Κυριακόπουλος, Κυριακούλης (63’ Ναστάτος), Οικονομόπουλος, Κουντάνης, Ντιόπ, Βασίλεφ, Παπαδημητρίου, Καραχάλιος, Δαλκαφούκης (56’ Κουρούβανης), Βλαχόπουλος, Μαλισόβας.

Εράνη Φιλιατρών: Κουμπαρούλης, Δ. Γεωργιόπουλος, Νικολακόπουλος (75’ Λεβεντάκης), Γκότσης, Τσόπελας, Γκεβόρι (19’ Χάρμπας, 75’ Διονυσόπουλος), Κριστάγκ (37’ Κόλλιας), Πέππας, Σπυρόπουλος, Αγγ. Γεωργιόπουλος, Μπάρκας.