Αθλητισμός

ΝΟ Καλαμάτας: Έξι ακόμη όρια για τους Χειμερινούς κολύμβησης στην ημερίδα της Πάτρας

Με την συμμετοχή στην Χειμερινή Ημερίδα Ορίων & Προαγωνιστικών Κατηγοριών που έγιναν στην Πάτρα στις 18/1 ξεκίνησαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του κολυμβητικού τμήματος μετά την ανάπαυλα των Χριστουγεννιάτικων διακοπών. Οι αγώνες ήταν και η τελευταία ευκαιρία επίτευξης ορίων των παιδιών που συμμετέχουν στις αγωνιστικές κατηγορίες εν’ όψει των χειμερινών αγώνων του Φεβρουαρίου.

Στους αγώνες συμμετείχαν 49 παιδιά (17 αγωνιστικών και 32 προαγωνιστικών κατηγοριών). Να σημειωθεί ότι πολλά παιδιά δεν ακολούθησαν την αποστολή λόγω ασθένειας.

Τα δελφίνια του ΝΟΚ πέτυχαν την επίτευξη δύο νέων ορίων κατηγορίας όπεν και τεσσάρων νέων ορίων κατηγοριών με τους αθλητές να έχουν συνολικά εξασφαλίσει όρια σε 63 αγωνίσματα (17όρια όπεν & 46 όρια κατηγοριών) για τους Χειμερινούς αγώνες.

Στους αγώνες συμμετείχαν σωματεία της περιφέρειας Πελοποννήσου & Νοτίων Ιονίων Νήσων. Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι εξωτερικοί συνεργάτες Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπασακίδη Βούλα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:


ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
(η κατάταξη είναι σε μορφή όπεν και όχι ανά κατηγορία)

Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004)
100ΕΛ 54’’67 1ος ορ. οpen
200ΕΛ 1’59’’24 1ος ορ. open
50ΠΕΤ 26’’58 1ος ορ. οpen

Μακρέας Βασίλειος (2005)

50ΥΠ 1’’74 5ος όριο Κατηγ.
200ΥΠ 2’31’’14 4ος όριο κατηγ.

Κάββουρας Βασίλειος (2006)
50ΕΛ 29’’22 23ος
100ΕΛ 1’04’’71 16ος
200ΕΛ 2’22’’99 11ος
400ΕΛ 5’00’’19 7ος
50ΠΕΤ 35’’38 32ος

Κούρος Βασίλειος (2007)
50ΕΛ 27’’41 12ος όριο κατηγ.
50ΥΠ 33’’44 10ος όριο κατηγ.
100ΥΠ 1’11’’71 2ος όριο κατηγ.
200ΥΠ 2’33’’82 5ος
200ΜΑ άκυρος
50ΠΕΤ 32’’32 21ος όριο κατηγ.

Σγάντζος Ιωάννης (2007)
50ΕΛ 32’’37 39ος
50ΥΠ 36’’30 14ος
50ΠΕΤ 35’’17 31ος
200ΜΑ 3’04’’36 12ος

Τσιχριτζής Παντελής (2007)
50ΠΕΤ 36’’50 33ος
50ΠΡ 40’’53 14ος
100ΠΡ 1’31’’01 13ος
200ΠΡ 3’19’’57 8ος

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002)
50ΕΛ 28’’61 3η όριο open
50ΠΕΤ 30’’32 2η όριο οpen
50ΠΡ 36’’90 1η όριο οpen
100ΠΕΤ 1’10’’10 2η
100ΠΡ 1’19’’66 1η όριο open
200ΜΑ 2’29’’60 1η όριο οpen

Σταθοπούλου Ευθυμία (2003)
50ΕΛ 29’’61 6η όριο κατηγ.
50ΠΕΤ 33’’84 13η όριο κατηγ.
100ΕΛ 1’05’’72 5η
200ΕΛ 2’20’’43 2η όριο κατηγ.
400ΕΛ 5’00’’03 3η

Γκότση Ευαγγελία (2004)
50ΕΛ 33’’97 35η
100ΕΛ 1’21’’28 34η

Κουλοπούλου Αριστέα (2004)
50ΕΛ 34’’01 36η
100ΕΛ 1’17’’79 27η
50ΥΠ 40’’33 25η
50ΠΕΤ 42’’09 25η

Χάππα Αναστασία (2005)
50ΕΛ 29’’24 5η όριο κατηγ.
100ΕΛ 1’03’’24 3η όριο κατηγ.
50ΥΠ 32’’71 1η όριο οpen
100ΥΠ 1’15’’54 2η όριο κατηγ.
50ΠΕΤ 30’’35 3η όριο open
100ΠΕΤ 1’14’’78 7η όριο κατηγ.

Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα (2005)
50ΕΛ 29’’92 8η όριο κατηγ.
100ΕΛ 1’04’’53 4η όριο κατηγ.
50ΠΕΤ 31’’75 5η όριο κατηγ.
100ΠΕΤ 1’12’’06 4η όριο κατηγ.

Λιανού Ελένη (2005)
50ΕΛ 34’’76 43η
50ΠΕΤ 38’’06 21η
50ΠΡ 47’’81 20η

Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005)
50ΕΛ 33’’56 31η
50ΥΠ 36’’98 16η
100ΥΠ 1’24’’19 16η

Μαρκοπούλου Γεωργία (2006)
50ΕΛ 31’’60 18η
100ΕΛ 1’09’’57 15η όριο κατηγ.
50ΥΠ 35’’72 10η όριο κατηγ.
100ΥΠ 1’19’’12 9η όριο κατηγ.

Μαρούλη Βαλεσία (2007)
50ΕΛ 33’’09 27η
50ΥΠ 37’’55 18η όριο κατηγ.
200ΥΠ 2’50’’77 5η όριο κατηγ.
200ΜΑ 2’55’’23 10η όριο κατηγ.

Σουλεϊμέζη Φωτεινή (2007)
50ΕΛ 35’’77 48η
50ΠΡ 47’’32 18η
100ΠΡ 1’40’’43 13η
200ΠΡ 3’33’’66 8η

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)
Σπυρόπουλος Αριστείδης
50ΕΛ 32’’07 3ος
800ΕΛ 10’45’’30 1ος
200ΜΑ 2’58’’55 1ος

Φράγκος Κων/νος
50ΕΛ 36’’38 7ος
100ΕΛ 1’17’’92 3ος
200ΜΑ 3’12’’56 3ος

Κούμανης Βασίλειος
50ΕΛ 38’’12 9ος
100ΥΠ 1’40’’68 3ος
100ΠΡ άκυρος

Τσαλίκη Ολυμπία
50ΕΛ 34’’36 6η
100ΕΛ 1’16’’95 5η
200ΕΛ 2’50’’37 3η

Κουσούλη Δήμητρα
50ΕΛ 46’’77 13η
100ΕΛ 1’28’’24 8η
100ΥΠ 1’38’’58 10η

Φραγκούλη Μαρία-Σοφία
100ΕΛ 1’15’’44 3η
50ΠΕΤ 37’’91 2η

Κουλοπούλου Χριστίνα
200ΕΛ 2’47’’18 2η
100ΥΠ 1’27’’49 5η
200ΜΑ 3’09’’22 2η

Σκουράκη Κων/να
50ΥΠ 41’’83 3η
100ΥΠ 1’31’’04 8η
200ΥΠ 3’18’’59 6η

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Πουλέτης Παναγιώτης
50ΕΛ 34’’82 2ος
50ΠΕΤ 42’’27 2ος
200ΜΑ 3’20’’78 3ος

Πολίτης Σπυρίδων
50ΕΛ 39’’86 6ος
50ΥΠ 42’’97 2ος
50ΠΕΤ 42’’54 3ος

Ζερβάκης Θεόδωρος
100ΕΛ 1’34’’43 13ος
50ΥΠ 48’’46 7ος
50ΠΡ 57’’68 8ος

Τσετσέκος Γεώργιος
200ΕΛ 3’07’’63 5ος
50ΠΡ 50’’89 4ος
200ΠΡ 3’45’’14 2ος

Κουρέας Βασίλειος
50ΥΠ 40’’30 1ος
100ΥΠ 1’27’’17 1ος
200ΥΠ 3’05’’17 1ος

Ξενογιάννη Ελένη-Μαρία
50ΕΛ 41’’72 6η
50ΠΡ 54’’86 5η
100ΠΡ 2’01’’79 3η

Κουσούλη Μαρία
50ΕΛ 46’’77 13η
100ΕΛ 1’46’’95 10η
50ΠΡ 1’03’’49 10η

Μητροπούλου Ευαγγελία
50ΠΕΤ 38’’87 1η
50ΠΡ 50’’25 3η
200ΜΑ 3’07’’70 1η

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Κασιδάκης Κων/νος
50ΕΛ 39’’00 3ος
100ΕΛ 1’25’’34 13ος

Μιχαλόπουλος Σταύρος
50ΕΛ 40’’08 4ος
100ΕΛ 1’30’’14 5ος

Μυτσκίδης – Τεριζάκης Ιωάννης
50ΕΛ 44’’41 9ος
50ΥΠ 49’’63 3ος

Δημητρακόπουλος Γεώργιος
100ΕΛ 1’29’’57 4ος
50ΠΡ 52’’05 1ος

Λαμπροπούλου Αγγελική
50ΕΛ 45’’11 9η
100ΕΛ 1’41’’63 10η

Βασιλάκη Αντωνία
100ΕΛ 1’35’’83 6η
50ΠΡ 53’’00 4η

Γαρδέλη Ελένη-Άννα
100ΕΛ 1’39’’53 8η
50ΠΡ 59’’28 7η

Φραγκούλη Αργυρώ
200ΕΛ 3’01’’73 3η

Σκούντζου Σπυριδούλα
200ΕΛ 3’02’’45 4η
100ΥΠ 1’37’’15 2η

Φράγκου Αναστασία
100ΥΠ 1’47’’39 4η
100ΠΡ 2’03’’12 4η

Γεωργίου Σταυρούλα
50ΠΡ 55’’79 6η
100ΠΡ 1’59’’14 2η

ΑΓΟΡΙΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2011)

Σούλιος Άγγελος
50ΕΛ 42’’41 4ος
50ΥΠ 48’’27 3ος

Τζούμης Δημήτριος
50ΠΕΤ 36’’29 1ος
50ΠΡ 49’’11 1ος

Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία
50ΕΛ 47’’26 8η
50ΥΠ 50’’35 2η

Τζώρτζη Κων/να
50ΕΛ 47’’27 9η
100ΕΛ 1’42’’75 6η

Οι επόμενες αγωνιστικές υποχρεώσεις του κολυμβητικού τμήματος είναι:

  • Χειμερινοί Αγώνες Νοτίου Ελλάδος Παμπαίδων – Παγκορασίδων ΑΒ ΟΑΚΑ 31/1-2/2

  • Χειμερινοί Αγώνες Νοτίου Ελλάδος Παίδων – Κορασίδων / Εφήβων – Νεανίδων ΟΑΚΑ 7-9/2

  • Πανελλήνιοι Χειμερινοί Αγώνες Ανδρών – Γυναικών ΟΑΚΑ 14-16/2

  • Χειμερινοί Αγώνες Προαγωνιστικών Περιφέρειας Πάτρα 22/2

ΝΟ Καλαμάτας: Έξι ακόμη όρια για τους Χειμερινούς κολύμβησης στην ημερίδα της Πάτρας

To Top