fbpx
ΠΣ Καλαμάτα: Ντέρμπι με το Αιγάλεω στην πρεμιέρα έβγαλε η κλήρωση της Football League
Αθλητισμός

ΠΣ Καλαμάτα: Ντέρμπι με το Αιγάλεω στην πρεμιέρα έβγαλε η κλήρωση της Football League

Σούπερ ντέρμπι με το “καλημέρα” με το Αιγάλεω έβγαλε για την Καλαμάτα η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League!

Οι μελανόλευκοι, στην επιστροφή τους στις επαγγελματικές κατηγορίες, θα αγωνιστούνεκτός έδρας στις 29 Σεπτεμβρίου, στο “Σίτι” σ’ ένα ματς που ξυπνά μνήμες από το παρελθόν.

Το πρώτο εντός έδρας ματς στο Δημοτικό στάδιο για την Μαύρη Θύελλα θα είναι απέναντι στον Ιάλυσο για την 2η αγωνιστική στις 6 Οκτωβρίου.

Πριν την κλήρωση συνεδρίασε το ΔΣ της Football League και μεταξύ άλλων αποφασίστηκαν:

– Κάθε ομάδα μπορεί να έχει στο ρόστερ της έως και 3 ξένους, αλλά και απεριόριστουςκοινοτικούς. Στην ενδεκάδα θα πρέπει να βρίσκονται σε όλη τη διάρκεια των αγώνων 7 Έλληνες. Επίσης, η κάθε ομάδα θα μπορεί να έχει μέχρι πέντε ερασιτέχνες στην ενδεκάδα.

– Η ασφάλιση των ποδοσφαιριστών θα γίνει στην «Ευρωπαϊκή Πίστη».

– Η σέντρα του πρωταθλήματος θα γίνει στις 29 Σεπτεμβρίου και το φινάλε έχει προγραμματιστεί για τις 29 Μαρτίου. Οι δύο πρώτοι της βαθμολογίας θα πάρουν την άνοδο στη Super League 2 και οι 4 τελευταίοι θα υποβιβαστούν στη Γ’ Εθνική.

Αναλυτικά η κλήρωση:

1η αγωνιστική (29/9)
Αιγάλεω – Καλαμάτα
Καβάλα – Τρίγλια
Ιάλυσος – ΟΦ Ιεράπετρας
Ασπρόπυργος – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός
Βέροια – Διαγόρας
Ιωνικός – Τρίκαλα

2η αγωνιστική (06/10)
Καβάλα – Αιγάλεω
Καλαμάτα – Ιάλυσος
Τρίγλια – Ασπρόπυργος
ΟΦ Ιεράπετρας – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια
Θεσπρωτός – Ιωνικός
Διαγόρας – Τρίκαλα

3η αγωνιστική (13/10)
Αιγάλεω – Ιάλυσος
Ασπρόπυργος – Καβάλα
Νίκη Βόλου – Καλαμάτα
Βέροια – Τρίγλια
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίκαλα – Ολυμπιακός Βόλου
Διαγόρας – Θεσπρωτός

4η αγωνιστική (20/10)
Ασπρόπυργος – Αιγάλεω
Ιάλυσος – Νίκη Βόλου
Καβάλα – Βέροια
Καλαμάτα – Ιωνικός
Τρίγλια – Τρίκαλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας
Ολυμπιακός Βόλου – Θεσπρωτός

5η αγωνιστική (27/10)
Αιγάλεω – Νίκη Βόλου
Βέροια – Ασπρόπυργος
Ιωνικός – Ιάλυσος
Τρίκαλα – Καβάλα
Διαγόρας – Καλαμάτα
Θεσπρωτός – Τρίγλια
Ολυμπιακός Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας

6η αγωνιστική (03/11)
Βέροια – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου – Ιωνικός
Ασπρόπυργος – Τρίκαλα
Ιάλυσος – Διαγόρας
Καβάλα – Θεσπρωτός
Καλαμάτα – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια – ΟΦ Ιεράπετρας

7η αγωνιστική (10/11)
Αιγάλεω – Ιωνικός
Τρίκαλα – Βέροια
Διαγόρας – Νίκη Βόλου
Θεσπρωτός – Ασπρόπυργος
Ολυμπιακός Βόλου – Ιάλυσος
ΟΦ Ιεράπετρας – Καβάλα
Τρίγλια – Καλαμάτα

8η αγωνιστική (17/11)
Τρίκαλα – Αιγάλεω
Ιωνικός – Διαγόρας
Βέροια – Θεσπρωτός
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Ασπρόπυργος – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιάλυσος – Τρίγλια
Καβάλα – Καλαμάτα

9η αγωνιστική (24/11)
Αιγάλεω – Διαγόρας
Θεσπρωτός – Τρίκαλα
Ολυμπιακός Βόλου – Ιωνικός
ΟΦ Ιεράπετρας – Βέροια
Τρίγλια – Νίκη Βόλου
Καλαμάτα – Ασπρόπυργος
Ιάλυσος – Καβάλα

10η αγωνιστική (01/12)
Θεσπρωτός – Αιγάλεω
Διαγόρας – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίκαλα – ΟΦ Ιεράπετρας
Ιωνικός – Τρίγλια
Βέροια – Καλαμάτα
Νίκη Βόλου – Καβάλα
Ασπρόπυργος – Ιάλυσος

11η αγωνιστική (08/12)
Αιγάλεω – Ολυμπιακός Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας – Θεσπρωτός
Τρίγλια – Διαγόρας
Καλαμάτα – Τρίκαλα
Καβάλα – Ιωνικός
Ιάλυσος – Βέροια
Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος

12η αγωνιστική (15/12)
ΟΦ Ιεράπετρας – Αιγάλεω
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
Θεσπρωτός – Καλαμάτα
Διαγόρας – Καβάλα
Τρίκαλα – Ιάλυσος
Ιωνικός – Ασπρόπυργος
Βέροια – Νίκη Βόλου

13η αγωνιστική (22/12)
Αιγάλεω – Τρίγλια
Καλαμάτα – ΟΦ Ιεράπετρας
Καβάλα – Ολυμπιακός Βόλου
Ιάλυσος – Θεσπρωτός
Ασπρόπυργος – Διαγόρας
Νίκη Βόλου – Τρίκαλα
Ιωνικός – Βέροια

14η αγωνιστική (05/01)
Καλαμάτα – Αιγάλεω
Τρίγλια – Καβάλα
ΟΦ Ιεράπετρας – Ιάλυσος
Ολυμπιακός Βόλου – Ασπρόπυργος
Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου
Διαγόρας – Βέροια
Τρίκαλα – Ιωνικός

15η αγωνιστική (12/01)
Αιγάλεω – Καβάλα
Ιάλυσος – Καλαμάτα
Ασπρόπυργος – Τρίγλια
Νίκη Βόλου – ΟΦ Ιεράπετρας
Βέροια – Ολυμπιακός Βόλου
Ιωνικός – Θεσπρωτός
Τρίκαλα – Διαγόρας

16η αγωνιστική (19/01)
Ιάλυσος – Αιγάλεω
Καβάλα – Ασπρόπυργος
Καλαμάτα – Νίκη Βόλου
Τρίγλια – Βέροια
ΟΦ Ιεράπετρας – Ιωνικός
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα
Θεσπρωτός – Διαγόρας

17η αγωνιστική (26/01)
Αιγάλεω – Ασπρόπυργος
Νίκη Βόλου – Ιάλυσος
Βέροια – Καβάλα
Ιωνικός – Καλαμάτα
Τρίκαλα – Τρίγλια
Διαγόρας – ΟΦ Ιεράπετρας
Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου

18η αγωνιστική (02/02)
Νίκη Βόλου – Αιγάλεω
Ασπρόπυργος – Βέροια
Ιάλυσος – Ιωνικός
Καβάλα – Τρίκαλα
Καλαμάτα – Διαγόρας
Τρίγλια – Θεσπρωτός
ΟΦ Ιεράπετρας – Ολυμπιακός Βόλου

19η αγωνιστική (09/02)
Αιγάλεω – Βέροια
Ιωνικός – Νίκη Βόλου
Τρίκαλα – Ασπρόπυργος
Διαγόρας – Ιάλυσος
Θεσπρωτός – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου – Καλαμάτα
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίγλια

20η αγωνιστική (16/02)
Ιωνικός – Αιγάλεω
Βέροια – Τρίκαλα
Νίκη Βόλου – Διαγόρας
Ασπρόπυργος – Θεσπρωτός
Ιάλυσος – Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα – ΟΦ Ιεράπετρας
Καλαμάτα – Τρίγλια

21η αγωνιστική (23/02)
Αιγάλεω – Τρίκαλα
Διαγόρας – Ιωνικός
Θεσπρωτός – Βέροια
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
ΟΦ Ιεράπετρας – Ασπρόπυργος
Τρίγλια – Ιάλυσος
Καλαμάτα – Καβάλα

22η αγωνιστική (01/03)
Διαγόρας – Αιγάλεω
Τρίκαλα – Θεσπρωτός
Ιωνικός – Ολυμπιακός Βόλου
Βέροια – ΟΦ Ιεράπετρας
Νίκη Βόλου – Τρίγλια
Ασπρόπυργος – Καλαμάτα
Καβάλα – Ιάλυσος

23η αγωνιστική (08/03)
Αιγάλεω – Θεσπρωτός
Ολυμπιακός Βόλου – Διαγόρας
ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα
Τρίγλια – Ιωνικός
Καλαμάτα – Βέροια
Καβάλα – Νίκη Βόλου
Ιάλυσος – Ασπρόπυργος

24η αγωνιστική (15/03)
Ολυμπιακός Βόλου – Αιγάλεω
Θεσπρωτός – ΟΦ Ιεράπετρας
Διαγόρας – Τρίγλια
Τρίκαλα – Καλαμάτα
Ιωνικός – Καβάλα
Βέροια – Ιάλυσος
Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου

25η αγωνιστική (22/03)
Αιγάλεω – ΟΦ Ιεράπετρας
Τρίγλια – Ολυμπιακός Βόλου
Καλαμάτα – Θεσπρωτός
Καβάλα – Διαγόρας
Ιάλυσος – Τρίκαλα
Ασπρόπυργος – Ιωνικός
Νίκη Βόλου – Βέροια

26η αγωνιστική (29/03)
Τρίγλια – Αιγάλεω
ΟΦ Ιεράπετρας – Καλαμάτα
Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα
Θεσπρωτός – Ιάλυσος
Διαγόρας – Ασπρόπυργος
Τρίκαλα – Νίκη Βόλου
Βέροια – Ιωνικός

ΠΣ Καλαμάτα: Ντέρμπι με το Αιγάλεω στην πρεμιέρα έβγαλε η κλήρωση της Football League
To Top