H K20 του Αιγάλεω πήρε τον τίτλο στο πρωτάθλημα Νέων της Super League 2

Μετά από έναν συναρπαστικό τελικό το «Σίτι» έκαμψε την αντίσταση της Κηφισιάς (2-1) στην παράταση

Η Κ20 του Αιγάλεω πανηγυρίζει την κατάκτηση του πρωταθλήματος Νέων της Super league 2, επικρατώντας της Κηφισιάς 2-1 παράταση (1-1 κ.α.) στον τελικό που διεξήχθη την Κυριακή (5/6) στο «Γρηγόρης Λαμπράκης» της Καλλιθέας.

Στο πρώτο ημίχρονο το “Σίτι” είχε την υπεροχή και αυτή καρποφόρησε χάρη σε γκολ του Δ. Ραυτόπουλου (24′) μετά από ωραία ατομική ενέργεια και λανθασμένη αντίδραση του τερματοφύλακα Δασκαλάκη. Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, η Κηφισιά ανέλαβε τα ηνία και πέτυχε την ισοφάριση με τον Φλώκο (75′) και θα μπορούσε να είχε κάνει και την ολική ανατροπή για λογαριασμό της καθώς είχε ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ.

Οι δυο ομάδες, όμως, οδηγήθηκαν στη διαδικασία της παράτασης όπου η Κηφισιά στάθηκε άτυχη, καθώς ο Κουτσουπιάς (102′) είχε δοκάρι και το Αιγάλεω πιο τυχερό, με τον αρχηγό Γιάννη Παλτόγλου (112′), γιο του προέδρου του «Σίτι» Άρη, να ευστοχεί σε πέναλτι και να χαρίζει το τρόπαιο στην ομάδα του.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Θωμάς Μαυρουδής): Δασκαλάκης, Τσουχλαράκης (76′ Κουτσουπιάς), Μπάκος, Αποστόλου, Μαρκάκης, Κωνσταντακόπουλος, Φλώκος, Μιχόπουλος (9′ λ.τρ. Ντόκο, 94′ Νταής), Δήμος (76′ Καράς), Δημοσθενιάδης, Γαντζούλας (46′ Καπαματζιάν).

ΑΙΓΑΛΕΩ (Σταύρος Μπαϊράμης): Χριστοδουλίδης, Τσουμπακόπουλος (63′ Ελευθεριώτης), Παπαβασιλόπουλος, Πρίφτι, Φωτεινός, Βέσελι, Ραυτόπουλος Β., Ραυτόπουλος Δ. (115′ Δαρδανός), Σαρρής, Τσακλάνος (56′ Παλτόγλου), Ζούτας.