MESSINIA PLUS

Ήττα για την Εράνη στην Κω, 2-1 ο ΑΟ Πυλίου

Τρίτη εκτός έδρας ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια γνώρισε η Εράνη Φιλιατρών στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Σε εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής που έγινε στην Κω ηττήθηκε 2-1 από τον τοπικό ΑΟ Πυλίου και παραμένει στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα με συγκομιδή δύο μόλις βαθμών, μετά από πέντε παιχνίδια και ενώ υπάρχει η επικείμενη αφαίρεση τεσσάρων βαθμών, λόγω της ένστασης του Πανελευσινιακού.

Μετά από ένα γεμάτο σε φάσεις πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με κεφαλιά του Χατζηβασιλείου στο 8ο λεπτό ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με πλασέ του Ηλιόπουλου στο 19' που έφυγε στην πλάτη της άμυνας από κάθετη του Δημητρίου.

Οι δυο ομάδες είχαν και από ένα δοκάρι. Αρχικά ο Χιντζίδης στο 9' για τους νησιώτες και στο 25' ο Ηλιόπουλος σε φάση που πλάσαρε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Καλαντζή.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 55ο λεπτό λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Πολύζου αλλά ήταν αυτοί που κατάφεραν να σημειώσουν δεύτερο γκολ στο 66ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάλκοβιτς και να πάρουν το τρίτο τρίποντο στη σεζόν. Η Εράνη πήρε τον έλεγχο του αγώνα αλλά επί της ουσίας δεν μπόρεσε να απειλήσει και να φτάσει στην ισοφάριση πέρα από μία φάση με τον Γκεβόρι που είχε κεφαλιά άουτ στο 80ο λεπτό.

ΑΟ Πυλίου: Καλαντζής, Χιντζίδης, Μούλα, Πολύζος, Χότζα, Βουκμάνοβιτς (67' Λούμπισατ, 95' Στάϊκος), Λάλκοβιοτς, Δρόσος (67' Μπριλάκης), Τσιτσεκίδης (87'΄Λάντζιος), Χατζηβασίλης, Σκουλής (46' Χατζηνικολάου).

Εράνη Φιλιατρών: Σαββίδης, Καπλάνης (78' Φλαριώτης), Μπινιώρης, Μπουρδέκας (79' Γκελκέρια), Σάμπσον. Αναστασόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Μπάρκας, Ηλιόπουλος,Στραβάκος (46' Γκεβόρι), Δημητρίου (66' Κόλλιας).