fbpx
Αθλητισμός

Iππικός Όμιλος Καλαμάτας: Στην Κροατία με την Εθνική Δρούγας κι Αντωνόπουλος

Στην αποστολή των Εθνικών Ομάδων για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Υπερπήδησης Εμποδίων, που θα γίνει 30 Αυγούστου – 2 Σεπτεμβρίου 2018 στην Κροατία και συγκεκριμένα στο Ζάγκρεμπ βρίσκονται οι δύο αθλητές του Ιππικού Ομίλου Καλαμάτας Δημήτρης Δρούγας και Σωτήρης Αντωνόπουλος, που συνοδεύονται από τον προπονητή τους Νίκο Δρούγα.

Iππικός Όμιλος Καλαμάτας: Στην Κροατία με την Εθνική Δρούγας κι Αντωνόπουλος Ο Δημήτρης Δρούγας

Iππικός Όμιλος Καλαμάτας: Στην Κροατία με την Εθνική Δρούγας κι Αντωνόπουλος Ο Σωτήρης Αντωνόπουλος

Τα άλογά τους ταξίδεψαν μια ημέρα νωρίτερα γιατί απαιτούνται κτηνιατρικά πιστοποιητικά και σήμερα Τετάρτη 29 Αυγούστου θα γίνει ο κτηνιατρικός έλεγχος και είναι απαραίτητο οι αθλητές να παρουσιάσουν οι ίδιοι τα άλογά τους και να φορούν παντελόνι ιππασίας, μπότες, το επίσημο polo shirts της Εθνικής Ομάδας καθώς και καπέλο τριών σημείων.
Οι δύο διεθνείς Μεσσήνιοι αθλητές θα φορέσουν την επίσημη εμφάνιση της Εθνικής μας Ομάδας και το εθνόσημο στο στήθος!

Iππικός Όμιλος Καλαμάτας: Στην Κροατία με την Εθνική Δρούγας κι Αντωνόπουλος

Ο Νίκος Δρούγας λίγο πριν αναχωρήσει η αποστολή του Ιππικού Καλαμάτας για το Ζάγκρεμπ μίλησε στο Messinialive ενώ στην κάμερά μας, λίγες ημέρες νωρίτερα είχαν μιλήσει οι δυο αθλητές!

Iππικός Όμιλος Καλαμάτας: Στην Κροατία με την Εθνική Δρούγας κι Αντωνόπουλος

Ο Σωτήρης Αντωνόπουλος μαζί με τον πατέρα του κι Αντιπρόεδρο του ΙΠΠΟΚ Αντώνη Αντωνόπουλο που συνοδεύει την αποστολή.

Τη σύνθεση των προ-Εθνικών Ομάδων για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Υπερπήδησης Εμποδίων, που θα διεξαχθεί 30 Αυγούστου-2 Σεπτεμβρίου 2018 στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας, ανακοίνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ιππασίας. Αναλυτικά:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

1 ΖΟΛΩΤΑ-ΓΙΑΡΑ ΑΘΗΝΑ STAMIRO 2 ΟΜΑΔΙΚΟ ΙΟΒΟΠ
2 ΜΑΓΙΟ-ΒΑΤΙΔΗ ΑΝΝΙ C ANTON H, ΟΜΑΔΙΚΟ ΙΠΟΑ
3 ΤΟΚΗ ΣΟΦΙΑ HAVANNA VANT STEENPUTJE, VAUDOU DE LA VAURE ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΙΟΕ
4 ΠΑΡΑΣΧΑΚΗΣ ΣΥΜΕΩΝ BORIS DU MELNIRE-10 ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΙΟΒ
5 ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ-ΟΤΤΑΒΥ ΑΓΓΕΛΟΣ ALEXANDRA ΙΠΠΟΣ
6 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ BY CHANCE ΙΠΠΟΚ
(7) (ΜΑΓΙΟ-ΒΑΤΙΔΗ ΑΝΝΙ) (KACANDRA) ΙΠΟΑ
7 ΜΗΝΔΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ ANACONDA CC ΑΟΙ
8 ΓΚΟΥΝΕΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΝΑ CARTOGOLDA ΙΟΘ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ

1 ΜΑΡΤΙΝΗ ΠΑΟΛΑ ELECTIC ELVIS C ΟΜΑΔΙΚΟ ΙΑΟΦ
2 ΔΑΝΑΛΗ ΑΝΝΑ-ΣΟΦΙΑ MISTER CHAYOTTE Z, CON TOP, VODEVIL ΟΜΑΔΙΚΟ ΙΟΜ
3 ΠΟΠΠ ΣΕΛΗΝΗ BRANDY SUGAR SKB, ΟΜΑΔΙΚΟ ΙΟΒΟΠ
4 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ INCA VD WITHOEVE, LOON ILLUSION ΟΜΑΔΙΚΟ ΙΟΚΟΥΒ
5 ΔΡΟΥΓΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ MAGIC DE FRANCE ΙΠΠΟΚ
6 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΜΑΡΙΑ JOLI COEUR P ΙΟΒΟΠ
7 ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ FLIPPO VDL ΑΚΙΘ (7) (ΠΟΠΠ ΣΕΛΗΝΗ) (ARABELLA II ) ΙΟΒΟΠ
8 ΞΕΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-ΛΟΥΤΣΙΑΝΑ UNIQUE DU HOLME ΙΟΜ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ
9 ΘΕΟΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ TAQUINE DU VIVIER ΕΙΟ
10 ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ FABIAN ΙΟΚΟΥΒ
11 ΜΕΙΜΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ LARIMAR DES BAUMES ΑΟΙ
12 ΤΣΟΧΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ GO 4 IT ΑΙΟΑΤ
13 ΜΑΝΟΥ ΑΘΗΝΑ CASCAJO 3 ΙΟΕ 4

To Top