Ιάλυσος- Καλαμάτα 1-0: Ήττα στις λεπτομέρειες για τους Νέους στη Ρόδο

Tην ήττα με 1-0 γνώρισε στην Ρόδο απο το Ιάλυσο η ομάδα Νέων της Καλαμάτας για την 11η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Football League.

Οι μελανόλευκοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος όπου έφτασαν κοντά στο γκολ με προβολή του Ρουμελιώτη που μπλόκαρε ο Τσιροδήμος στο 12’, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα και μετά από κόρνερ του Ρονάλντο Κανανάι, ο Ψυχογιάννης σηκώθηκε ψηλότερα όλων, πήρε την κεφαλιά, όμως είδε τη μπάλα να καταλήγει ελάχιστα δίπλα από τα δοκάρια του Τσιροδήμου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με γκολ όταν ο Καρδούλιας που είχε περάσει αλλαγή έπιασε δυνατό σουτ και νίκησε τον Κουμπαρούλη, ανοίγοντας το σκορ στο 49ο λεπτό.

Με καλύτερη ψυχολογία στην συνέχεια οι γηπεδούχοι απείλησαν με σουτ του Αναγνώστου στο 53’ και του Λιαμή στο 55’.

Στα τελευταία λεπτά οι μελανόλευκοι ανέβηκαν μαζικά και έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 94’ με κεφαλιά του Μουζάκη που πέρασε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο.

ΙΑΛΥΣΟΣ: Τσιρόδημος, Πετράς, Κωνσταντινίδης (78′ Σαββάκης), Κιλασίν, Καραμανώλης, Λεωνίδου, Λιαμής (90+4′ Ισμαϊλάι), Σαράντης, Αναγνώστου (88′ Σάββενας), Ουγιανίκ, Αρίφι (46′ Καρδούλιας).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κουμπαρούλης, Παπαγεωργακόπουλος (75′ Μουζάκης), Σάλα (75′ Γουρνάς), Σκοπέτος, Ψυχογιάννης, Παναγιωτόπουλος, Ακριστινέι, Δρούγας (90+4Κανανάι Κ), Ρουμελιώτης, Κανανάι Ρ, Δικαιουλάκος (79′ Μεμά).