Ο ΓΣ Γαργαλιάνων συνεχίζει τις νίκες ενόψει της National League 2

Ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων επικράτησε του Αργοναύτη Νέας Κίου με 66-59 σε φιλικό προετοιμασίας για την National League 2, την περασμένη Κυριακή (2/10).

Η μεσσηνιακή ομάδα αγωνίστηκε χωρίς τους Νίκο Κλεφτάκη, Γιάννη Γιαννακόπουλο και Γιάννη Μπουκουβάλα, αλλά έκανε πολύ καλή εμφάνιση και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση.

Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με σκορ 17-22, ενώ στο ημίχρονο η διαφορά ήταν οχτώ πόντοι (31-39). Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε τους 15 πόντους (43-58), για το τελικό 59-66.

Ο προπονητής Αντώνης Κούτρης έδωσε ευκαιρίες και σε νεαρούς παίκτες της ομάδας παίδων, τους Ντεμερούκα, Γιαννόπουλο και Ρούσση, οι οποίοι ανταποκρίθηκαν θετικά.

Η νίκη αυτή αποτελεί συνέχεια των καλών εμφανίσεων που είχε ο Γ.Σ. Γαργαλιάνων στα προηγούμενα φιλικά προετοιμασίας. Η ομάδα του Γαργαλιάνων δείχνει να είναι σε καλό δρόμο για το νέο πρωτάθλημα της National League 2, το οποίο αναμένεται να είναι δύσκολο και ανταγωνιστικό.