Γ’ Εθνική: Πέρασε με τριάρα η Μύκονος απο την Βάρδα

Θριαμβευτική εμφάνιση για την ΑΕ Μυκόνου, νίκησε 3-0 τον ΠΑΟ Βάρδας

Σημαντική μάχη στη μάχη της παραμονής πήρε η Μύκονος με 0-3 στη Βάρδα στο ματς με το ο ποιο άνοιξε την αυλαία της 26ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Η νίκη αυτή έφερε την ΑΕ Μυκόνου στην 8η θέση της βαθμολογίας, πάνω απο την Βάρδα.

Η ΑΕ Μυκόνου μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και απείλησε από νωρίς. Στο 9ο λεπτό, ο Μουρίκι έκανε ωραία προσπάθεια, αλλά ο Τσεκούρας έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 24ο λεπτό, ο ΠΑΟΒ κέρδισε πέναλτι, ύστερα από ανατροπή του Κόκα. Ο Μικελάτος, όμως, ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Η ΑΕ Μυκόνου απάντησε άμεσα. Στο 28ο λεπτό, ο Πινέιρο εκτέλεσε φάουλ, ο Σγκούρι βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Πινέιρο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με δυνατό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-2.

Η ΑΕ Μυκόνου συνέχισε να πιέζει και πριν από το τέλος του ημιχρόνου, ο Σγκούρι απείλησε ξανά, αλλά ο Τσεκούρας απέκρουσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕ Μυκόνου διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα. Στο 43ο λεπτό, ο Πινέιρο σκόραρε από κοντά και διαμόρφωσε το 0-3.

Η ΑΕ Μυκόνου έως το τέλος του αγώνα διαχειρίστηκε το αποτέλεσμα και πανηγύρισε μια δίκαιη και εμφατική νίκη.

ΠΑΟ Βάρδας: Τσεκούρας, Μπαξεβάνος, Κούστας, Λιάκος, Μικελάτος (80' Σπυρόπουλος), Κόκας (60' Ζαχαρόπουλος), Κολοκούρης, Μουρίκης (70' Νικολόπουλος), Πλαστουργός, Τσάκωνας, Φιλίππου.

ΑΕ Μυκόνου: Βλάχος, Βασιλούδης, Ζαχαρόπουλος, Καραγιάννης, Κουτσοδήμος, Λαγός, Μαρινάκης (85' Σταυρακάκης), Μπαρμπαλιάς (75' Τζανδάρης), Πινέιρο (65' Νικολόπουλος), Σγκούρι, Φραγκουλάκης.