Γ’ Εθνική: Ισόπαλη η Εράνη, συνέχισαν νικηφόρα Κόρινθος, Παναργειακός, γκέλαρε η Ρόδος – Τι έγινε στην 25η αγων.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι για την 25η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής, η Εράνη Φιλιατρών δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα δύο τερμάτων και έμεινε στην ισοπαλία 2-2 με τη Μαρκό.

Η φιλιατρινή ομάδα μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Αρχικά, στο 16', ένα αυτογκόλ έδωσε το προβάδισμα στην Εράνη, ενώ στο 27' ο Καραμπέτσος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας.

Ωστόσο, η Μαρκό δεν τα παράτησε και στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει. Στο 47', ο Μαρκοπουλιώτης μείωσε σε 2-1, ενώ στο 85' ο Γιαννιτσάνης έγραψε το τελικό 2-2.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής, η Κόρινθος συνέχισε την ξέφρενη πορεία της προς τον τίτλο, επικρατώντας με 2-0 του Βύζαντα Μεγάρων. Ο Παναργειακός νίκησε με 1-0 την ΑΕ Μυκόνου και παραμένει στη 2η θέση. Η Ρόδος γνώρισε ήττα-σοκ με 1-0 από τον ΠΑΟ Βάρδας και έπεσε στην 3η θέση, όντας πλέον στο -6 από την κορυφή.

Στην 3η θέση ανέβηκε και η Θύελλα Ραφήνας με το 2-1 επι της Ελλάς Σύρου ενώ στην ουρά η κατάσταση παρέμεινε αμετάβλητη.