Γ’ Εθνική: Ο Ιάλυσος 2-2 με τον Α.Ο. Πυλίου

Ο Ιάλυσος αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον ΑΟ Πυλίου Κω στο Οικονομίδειο της Ρόδου, στον εξ αναβολής αγώνα του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στις αρχές κάθε ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Η ομάδα της Κω προηγήθηκε με τον Χατζηνικολάου μόλις στο 2’, αλλά στο 41’ ο Εμπουμπά με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Ο ΑΟ Πυλίου πήρε ξανά το προβάδισμα στο 49’ με το πλασέ του Μαυρόπουλου, αλλά στο φινάλε οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα, ισοφαρίζοντας στο 90+2’ με κεφαλιά του Πατσίλη σε 2-2.

ΓΑΣ Ιάλυσος: Ανδρούτσος, Καραγεώργης, Γεωργιάδης (51’ Δελαπόρτας), Μπουσμπίμπα, Εμπουμπά, Γιώργου, Κονέ (33’ λ.τρ. Γεωργίου), Τερζίου, Μαχαιράς, Χατζηνικόλας, Σάββας (81’ Πατσίλης).

Α.Ο. Πυλίου: Τοπουζλής, Μπέρτος, Παναγιωτόπουλος, Μπριλάκης, Μαυρόπουλος, Κότζα, Βουκομάνοβιτς (93’ Συντυχάκης), Δρόσος, Χατζηβασίλης, Δρόσος (93’ Σκέντζος), Τουργαΐδης (82ο Κατσέλης), Χατζηνικολάου (67’ Τάσιος).