Εράνη Φιλιατρών – ΑΟ Διαβολιτσίου 3-0: Σούπερ Εράνη στους “16” του Κυπέλλου Μεσσηνίας

Η Εράνη Φιλιατρών έκανε το μεγάλο “μπαμ” στο Κύπελλο Μεσσηνίας καθώς άφησε εκτός συνέχειας τον ΑΟ Διαβολιτσίου! Οι “πράσινοι” έδειξαν πως η πορεία τους στο πρωτάθλημα κάθε άλλο παρά τυχαία είναι και με σκορ 3-0 απέκλεισαν τους νερατζούρι, που ήταν οι τελευταίοι Κυπελλούχοι Μεσσηνίας την περίοδο 201920.

Η ομάδα του Κώστα Λυμπερόπουλου παρουσιάστηκε αποτελεσματική και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που είχε στο ματς ενώ από την άλλη ο ΑΟΔ είχε τις στιγμές του στο ματς αλλά όποτε χρειάστηκε ο Κουμπαρούλης δήλωσε “παρών”.

Η Εράνη πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Λουίζο Σπυρόπουλο στο 37ο λεπτό και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στο 48’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2-0. Την μεγάλη νίκη πρόκριση των Φιλιατρινών σφράγισε ο Δημήτρης Μπάρκας στο 54’ με τον ΑΟΔ αδυνατεί να αντιδράσει και να στρέφει πλέον την προσοχή του αποκλειστικά στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και στο δύσκολο πρόγραμμα που ακολουθεί.

Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με δέκα ποδοσφαιριστές στα τελευταία λεπτά λόγω αποβολής του Γκεβόρι.

Εράνη Φιλιατρών: Κουμπαρούλης, Γεωργιόπουλος Δ., Νικολακόπουλος (70’ Γκότσης), Λεβεντάκης, Ανδρώνης, Γκεβόρι, Μπάρκας, Πέππας, Σπυρόπουλος (90’ Γριβοκωστόπουλος), Γεωργιόπουλος Α. (82’ Χρονόπουλος), Χάρμπας

ΑΟ Διαβολιτσίου: Μαρσέλο, Ζόζεφ, Κρεμύδας (54’ Μπαλόπουλος), Καντούτσης, Θώδης, Γουερέ, Πιτσιλής (46’ Στραβάκος), Τσιγαρίδης (57’ Πάγια), Δημητρίου (57’ Γκελκέρια), Μουλιάτος, Ηλιόπουλος.