Εντός έδρας ήττα για την Εράνη, 0-1 η Θύελλα Ραφήνας στα Φιλιατρά

Την 5η εντός έδρας ήττα της και 15η συνολικά στη σεζόν γνώρισε η Εράνη Φιλιατρών. Η Θύελλα Ραφήνας επικράτησε 1-0 στα Φιλιατρά της Εράνης και συνεχίζει στην 3η θέση της βαθμολογίας, μετά την 29η αγωνιστική, πίσω από Παναργειακό και Κόρινθο που δίνουν τη μάχη της ανόδου.

Σε ένα παιχνίδι με λιγοστές φάσεις γύρω απο τις δυο εστίες οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο 11ο λεπτό με τον Ζαπατίνα.

Η Εράνη προσπάθησε να απαντήσει με σπουδαιότερες ευκαιρίες τα σουτ των Κωνσταντόπουλου και Καραμπέτσου, κυνηγώντας μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο το τέρμα, που θα της έδινε το δικαίωμα να διεκδικήσει βαθμούς, δίχως όμως αποτελεσματικότητα στην τελική προσπάθεια.

Εράνη Φιλιατρών: Οικονομόπουλος, Πουλιάνος, Μροζκο, Καπλάνης (78’ Λακριντής), Τσερπές (78’ Σάμπσον), Μπινιώρης, Σινάνι (69’ Μπουρδέκας), Παπαδόπουλος (59’ Φλαριώτης), Κωνσταντόπουλος, Καραμπέτσος, Φάκκης.

Συγχαρητήρια σε Μιλτιάδη

Η Εράνη με ανακοίνωση της εξέφρασε τα συγχαρητήριά της στον Μιλτιάδη για την κατάκτηση του τίτλου στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Το Δ.Σ. της Εράνης συγχαίρει δημοσίως την ομάδα του Μιλτιάδη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Α Τοπική της ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Παράλληλα, του εύχεται καλή επιτυχία στα μπαράζ ανόδου με την προσδοκία πως η Τριφυλία θα έχει εκπρόσωπο στις εθνικές κατηγορίες και τη νέα αγωνιστική περίοδο.”