ΑΟ Διαβολιτσίου- Θύελλα Πατρών 3-1: Τριάρα με… ξέσπασμα και Αθανασόπουλο

Ένα ξέσπασμα 15 λεπτών στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν αρκετό στον ΑΟ Διαβολιτσίου να επιβληθεί με 3-1 της Θύελλας Πατρών και να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα στον 9ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Μετά από ένα άγονο πρώτο μέρος, οι νερατζούρι μπήκαν με το "μαχαίρι στα δόντια" στην επανάληψη και με δύο τέρματα του Βασίλη Αθανασόπουλου στο 48' και το 56' και ένα ακόμη απο σουτ-κεραυνό του Σωτήρη Τσάτσου στο 61' έφτασαν στην τέταρτη νίκη τους στη σεζόν.

Σ’ ένα παιχνίδι που η νίκη ήταν μονόδρομος μετά την ήττα στη Ναύπακτο, η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα βρήκε τον τρόπο να καταβάλει την αντίσταση των Αχαιών που στο πρώτο μέρος φάνηκαν ανταγωνιστικοί αλλά κατέρρευσαν από την στιγμή που δέχτηκαν δυο τέρματα στο ξεκίνημα της επανάληψης.

Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκόρ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αγουρίδη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, που υποδείχτηκε σε μαρκάρισμα στον Πανίτσα.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Κώστας Παλαμάρας): Καπατσώρης, Στραβάκος, Λιόλιος (46’ Γκελκέρια), Μπαστακός, Πιτσιλής (82’ Κρεμμύδας), Μουλιάτος, Μπαλόπουλος, Τσάτσος (74’ Τσουλάκος), Γουέσλεϊ (64’ Μπάρκας), Αθανασόπουλος, Πάγια (46’ Χότζα)

Θύελλα Πατρών (Σάκης Πεφάνης): Σιδέρης, Κωνσυαντινίδης (63’ Σκουμής), Σμπόρας (82’ Κουτσαντώνης), Μανθόπουλος, Κατριβέσης (63’ Δημητρίου), Αγουρίδης, Παναγόπουλος, Τσιμπιτσής, Βέρας, Αποστολόπουλος (82’ Πανίτσας), Αγγελής.