ΑΟ Διαβολιτσίου- Ηλιόπουλος: “Η ομάδα έχει πολύ ταλέντο, κοιτάζουμε κάθε ματς ξεχωριστά”

Ο 32χρονος επιθετικός μιλάει για την εντυπωσιακή νίκη των νερατζούρι επί του Αμβρακικού– Αναφέρεται στην δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση που έρχεται με την Παναχαϊκή ενώ σχολιάζει και το φετινό μπάχαλο στη Super league 2

Τη νίκη της αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική πέτυχε ο ΑΟ Διαβολιτσίου καθώς το 6-1 επί του Αμβρακικού Λουτρού στο γήπεδο Μελιγαλά προκάλεσε αίσθηση όχι μόνο στον όμιλο αλλά στην κατηγορία.

Ωστόσο, πέρα από το ευρύ σκορ, ακόμη περισσότερο σημαντικό είναι το γεγονός πως η ιστορική νίκη του ΑΟΔ, μεγαλύτερη σε έκταση στα χρόνια που αγωνίζονται σε εθνικές κατηγορίες, ήρθε με όμορφο ποδόσφαιρο και επιθετικό πλουραλισμό.

Πέντε ποδοσφαιριστές βρήκαν δίχτυα με τον Κώστα Ηλιόπουλο να ανοίγει τον “χορό” στο ξεκίνημα του αγώνα και να σημειώνει ένα ακόμη καθοριστικό γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο πρώην captain της Μαύρης Θύελλας έχει ξεκινήσει “ζεστός” τη σεζόν καθώς είχε σκοράρει και στο ματς της πρεμιέρας στη Ναύπακτο, δείχνοντας από τα πρώτα ματς πώς θα είναι ένα από τα μεγάλα φετινά όπλα των νερατζούρι. Πως άλλωστε δεν θα μπορούσε να συμβεί αυτό για ένα ποδοσφαιριστή που έχει δείξει την αξία του αγωνιζόμενος στο υψηλότερο επίπεδο και η παρουσία του στον στον 4ο όμιλο είναι από αυτές που προσθέτουν αξία στην κατηγορία.

Ο 32χρονος επιθετικός μίλησε στο messinialive.gr μετά τη μετά το τέλος του αγώνα στο γήπεδο Μελιγαλά δίνοντας το στίγμα της φετινής ομάδας, που έχει χτιστεί μέσα από δυσκολίες στην περίοδο της προετοιμασίας αλλά και τις προσδοκίες του, σε ομαδικό αλλά και ατομικό επίπεδο.

Μιλάει για την επερχόμενη δύσκολη αναμέτρηση στην Πάτρα με την Παναχαϊκή και το πρόγραμμα με τα αλλεπάλληλα εκτός έδρας παιχνίδια, ενώ σε σχετική ερώτηση σχολιάζει και τα τεκταινόμενα με το φετινό μπάχαλο στην super league 2.