ΑΟ Διαβολιτσίου: Με δυο πρόσωπα στο Γύθειο, 3-2 ο Πανγυθεατικός (pics)

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου γνώρισε την ήττα με 3-2 από τον Πανγυθεατικό σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο Δημοτικό στάδιο Γυθείου.

Δύο εβδομάδες πριν την πολυαναμενόμενη έναρξη της φετινής σεζόν στη Γ Εθνική και ενώ περιμένουν να μάθουν τον καταρτισμό των ομίλων από την ΕΠΟ, οι νερατζούρι παρουσίασαν δύο πρόσωπα στο παιχνίδι. Ήταν κακοί στο ξεκίνημα του αγώνα αλλά στη συνέχεια βελτίωσαν την εικόνα τους, είχαν την υπέροχη στο δεύτερο ημίχρονο και δημιούργησαν τις ευκαιρίες να πάρουν τουλάχιστον την ισοπαλία.

Ο Πανγυθεατικός αιφνιδίασε τους Μεσσήνιους και προηγήθηκε 3-0 στο ημίωρο με τα δύο γκολ να προέρχονται από ατομικά λάθη. Στη συνέχεια οι νερατζούρι ανασυντάχθηκαν και κατάφεραν με τον Κώστα Ηλιόπουλο να μειώσουν σε 3-1 πριν το τέλος του ημιχρόνου. Στο β’ μέρος ο Ηλιόπουλος και πάλι με πέναλτι έκανε το 3-2 και είχε δύο ακόμα σημαντικές ευκαιρίες για ένα τρίτο τέρμα που όμως δεν ήρθε.

Πανγυθεατικός: Καβαλιώτης, Κωστάκος, Κουρτέσης, Μπουρελάκος, Μπερδούσης, Πετρόπουλος, Αναστασάκος, Γιαννόπουλος, Κοκκινάκης, Σαμπατάκος, Σπηλιωτόπουλος (11άδα), Πραστός, Χρυσικάκος, Ζορμπάς, Κακούρος, Διαμαντάκος Γ., Κουτσουνιάρης, Μπουστικάρης, Δασκαλάκης, Ρηγάκος

ΑΟ Διαβολιτσίου: Βασιλειάδης, Σταματελόπουλος, Βέλλης, Μπούνας, Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Πιτσιλής, Μουλιάτος, Ηλιόπουλος, Ζαραφέτας, Γουέσλει (11άδα), Καντούτσης, Γκελκέρια, Αλεξανδρής, Καπατσώρης, Αρβανίτης, Σάλα, Μεμά, Πάγια Τσιγαρίδης.