Διαβολίτσι – Πανηλειακός 4-1: Βήμα παραμονής με καρέ

Σ’ ένα παιχνίδι χωρίς αύριο ο ΑΟ Διαβολιτσίου ξέσπασε με 4-1 επί του υποβιβασμένου Πανηλειακού και ανέβηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού, στην “κουτσουρεμένη” λόγω αναβολών 23η αγωνιστική.

Το Διαβολίτσι, στο κεκλεισμένων θυρών “καπετάν Βασίλης” μπήκε στο γήπεδο δυνατά και προηγήθηκε στο 12’ με τον Γεωργιόπουλο.

Ο Πανηλειακός αντέδρασε, είχε δοκάρι με τον Λίλα και στο 44΄ έφτασε στην ισοφάριση με τον νεαρό Αρβανίτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Αλέξη Μαντζούνη μπήκαν αποφασισμένοι και στο 46’ ο Βιγιαφάνε έδωσε εκ νέου το προβάδισμα, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Γκελκέρια απείλησε εκ νέου.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και βρήκαν δυο ακόμη γκολ με τον Γιώργο Μουλιάτο στο 70’ και στις καθυστερήσεις για το τελικό 4-1.

Διαβολίτσι: Δ. Καλογερόπουλος, Γ. Καλογερόπουλος, Φωτόπουλος, Μπαλόπουλος, Τζανετέας (69′ Μουλιάτος), Πιτσιλής, Γεωργιόπουλος, Γκελκέρια, Γραμματικόπουλος (69′ Αθανασόπουλος), Βιγιαφάνε (60′ Πλαστουργός).

Πανηλειακός: Θεοδωρακόπουλος, Κωστόπουλος, Λίλα, Μπουρνέλης (46′ Ρουμελιώτης), Κουζής, Κύτταρης (46′ Δαλαβούρας), Μπάλλας, Τσίγκρηλας, Αρβανίτης, Τσαμπουρής, Τσαγκάρης.