“Χρυσός” ο Χριστοφιλόπουλος του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας στη Θεσπρωτία

Επιτυχημένη παρουσία είχαν οι αθλητές του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας Παναγιώτης Πολυμενέας και Στάθης Χριστοφιλόπουλος, στον πρώτο αγώνα τριάθλου Half Ironman χρονιάς που έγινε στην Πλαταριά Θεσπρωτίας.

Ο Στάθης Χριστοφιλόπουλος κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία 19-29 με χρόνο 4:58:08 και τερμάτισε 19ος μεταξύ 99 συμμετεχόντων στη γενική κατάταξη.

Ο Παναγιώτης Πολυμενέας κατέκτησε την 15η θέση στην κατηγορία 40-44 με χρόνο 5:11:41 και τερμάτισε 37ος μεταξύ 99 συμμετεχόντων στη γενική κατάταξη.

Το Δ.Σ. του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας εκφράζει πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές για τις επιτυχίες τους και τους εύχεται καλή συνέχεια με υγεία και δύναμη ώστε να κατακτήσουν όλους τους στόχους τους.