Άρις Καλαμάτας: Πρεμιέρα με ήττα για τις νεάνιδες στην Αιδηψό

Ανυπέρβλητο αποδείχθηκε το εμπόδιο του Σύλλα Αιδηψού για τα κορίτσια του Αρι Καλαμάτας στην πρεμιέρα της προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος Νεανίδων που γίνεται στην Αιδηψό.

Η οικοδέσποινα επικράτησε με 69-50 του Αρι με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο αφού έφτασε μάλιστα να προηγηθεί και με 30 πόντους στο 30′ (59-29).

Οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά και με όπλο την άμυνα προηγήθηκαν με 21-13 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο η αστοχία και των δύο ομάδων αποτυπώθηκε στον πίνακα του σκορ, με την ομάδα της Αιδηψού να πηγαίνει στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα 12 πόντων (33-21).

Διαιτητές: Γιακείμη-Χουγιάζος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-13, 33-21, 59-29, 69-50.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Κουβάρας-Χράπαλος): Νίτσογλου 10 (1), Υδραίου 4, Μαχαίρα 11, Τσίγκα 2, Κυργιώργη 8, Λούμη, Φώτου 2, Τσαβόνι 18, Μαργωμένου, Πατσούρα 12 (1), Σουλιάδη 2.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης-Αρβανίτη): Καραμάνου 17 (4), Κοραονούρη, Παρθένη 23 (1), Γιαννοπούλου, Μακρή 3, Κουκούτση 5 (1), Ποντίκη 2, Καπότη, Κωνσταντινέα.

*Σήμερα (25/7) θα παίξουν Άρις Καλαμάτας-Γλαύκος (8 μ.μ.) και την Κυριακή Σύλλας-Γλαύκος (7 μ.μ.)