Απόλλωνας Καλαμάτας: Γκρέμισε ό,τι έχτισε- Για την υπέρβαση τη Μεγ. Τετάρτη

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας έμεινε στις… δάφνες της προ ημερών νίκης του επί της ομάδας των Πεύκων και έχασε με κάτω τα χέρια στον πρώτο αγώνα για την τελική φάση των play off. Παρουσίασε εκ διαμέτρου αντίθετη εικόνα και από τη νίκη με 3-1 την προηγούμενη εβδομάδα ηττήθηκε το Σάββατο (16/4)  με 3-0 σετ στο κλειστό της Παραλίας και έχασε το πλεονέκτημα έδρας που είχε πάρει στην ημιτελική φάση των play-off ανόδου.

APPEFKimage00013

Η καλαματιανή ομάδα δεν μπόρεσε να κοντράρει της Θεσσαλονικιές στα δύο πρώτα σετ με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 0-2. Στο τρίτο αντέδρασε, το πάλεψε μέχρι το φινάλε αλλά οι φιλοξενούμενες κατάφεραν να το κατακτήσουν με 26-24 και να πάνε με “αέρα” στην έδρα τους την Μεγ. Τετάρτη για να φτάσουν σε δεύτερη νίκη και να προκριθούν στον τελικό.

Ο Απόλλωνας απο την πλευρά του θα χρειαστεί μια υπέρβαση, όπως πολλές φορές έχει κάνει στη σεζόν, για να ξαναφέρει την σειρά στην Καλαμάτα.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΠΩΣ ΜΕΤΑΔΟΘΗΚΕ LIVE ΑΠΟ ΤΟ MESSINIALIVE.GR σε περιγραφή Χρήστου Μπένου.