MESSINIA PLUS

Α’ ΕΛΜΕ Μεσσηνίας: Αυτό είναι το νέο Δ.Σ.

ΠΡΩΤΗ Η ΔΑΚΕ – ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ Α ΄ ΕΛΜΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Τα εκλεγμένα μέλη της Α΄ ΕΛΜΕ Μεσσηνίας στη συνεδρίαση που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του σωματείου στις 23/01/2024 αποφάσισαν, ομόφωνα, το νέο Δ.Σ. να συγκροτηθεί σε αναλογική αντιπροσωπευτική βάση σύμφωνα με τα αποτελέσματα των εκλογών.

Η νέα σύνθεση του Δ.Σ. της Α΄ ΕΛΜΕ είναι η εξής:

Ψήφισαν: 409 Αριθμός εδρών: α) Διοικητικού Συμβουλίου: (7) επτά
β) Εποπτικού Συμβουλίου: (3) τρεις
Γ ι α τ ο Δ ι ο ι κ η τ ι κ ό Σ υ μ β ο ύ λ ι ο
Έγκυρα: 400 Άκυρα-Λευκά: 02 – 07

Έλαβαν σταυρούς προτίμησης
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
Ψήφοι: 123 – Έδρες: 2

ΒΑΣΙΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ: ………………14……
ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΦΩΤΗΣ: ……………..74……..
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ: …..03…….
ΚΑΣΙΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ: ……26…….
ΜΕΡΤΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ: …… 68……..
ΜΠΑΓΙΑΜΠΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ: …18……….
ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ: …25……….
ΜΠΑΡΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ: …49………..
ΜΠΕΣΜΠΕΑ ΑΜΑΛΙΑ: …………37……….
ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ: ……45…………
ΞΥΔΕΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ: ………………..23……
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ:…42…….
ΡΕΜΙΔΙΑΝΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ: ……..15…….
ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΣΤΕΛΛΑ: …………….11….
ΣΔΟΥΚΟΥ ΒΑΣΩ: ……………………28…..

ΔΑΚΕ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Ψήφοι: 162 – Έδρες: 3
ΑΛΕΞΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ:……..15………..
ΓΚΛΕΓΚΛΕ ΕΛΕΝΗ:…………..21……
ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:…18…………
ΚΥΛΙΝΤΗΡΕΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ:….27…………
ΛΙΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ:……..08……..
ΜΠΟΥΡΧΑ ΜΑΡΙΑ:……..15……
ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΘΩΜΑΣ:…33……….
ΡΟΒΟΛΗ ΜΑΡΙΑ:……….22…..
ΡΟΥΣΣΗΣ ΡΑΦΑΗΛ:……13…….
ΡΟΥΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:…..19……
ΣΟΥΡΙΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ:…..108………….
ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ:……..17…..
ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ:………41.
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ:..52………..

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ – ΣΥΝΕΚ
Ψήφοι: 43 – Έδρες: 1
ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΗΡΩ:……09……..
ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ:……19……….
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ:….19…………..
ΤΣΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ:….21…………..

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ Δ.Ε. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Ψήφοι: 72 – Έδρες: 1
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:…………..10…
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:…….19………
ΚΟΥΦΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ:…..19………..
ΚΥΒΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ:………………14…….
ΜΑΚΡΙΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ:…………….18…..
ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ:……………08…..
ΜΠΑΡΟΥΤΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ:………..04…..
ΞΑΝΘΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ:…………..60…..
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ:……..07………
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ:…… 04………..
ΣΜΕΡΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ:…….26…….
ΣΤΑΥΡΑΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ:………….14……
ΧΟΧΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ:………………09….

Γ ι α τ ο Ε π ο π τ ι κ ό Σ υ μ β ο ύ λ ι ο:
Έγκυρα: ……400.….. Άκυρα-Λευκά: ……02……-……07……….
Έλαβαν σταυρούς προτίμησης
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
Ψήφοι: ……123……..– Έδρες: …….1……..
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ: ……43………
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ: …..50……
ΠΟΥΛΗ ΤΖΕΝΗ: …..35……..

ΔΑΚΕ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ Δ.Ε. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Ψήφοι: ….162……. – Έδρες: …..1……
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ: ….78……
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ: …85…….

ΕΝΩΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ – ΣΥΝΕΚ
Ψήφοι: …..43……– Έδρες: …..0……
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ:…21……..

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ & ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ Δ.Ε. ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ
Ψήφοι: …..72….. – Έδρες: ….1…….
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ:….19…….
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ:…………….26…
ΞΕΡΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ:…………………………..22..

Εκ των ανωτέρω εκλέγονται για το Διοικητικό και το Εποπτικό Συμβούλιο της Α’ ΕΛΜΕ Μεσσηνίας οι:

Γ Ι Α Τ Ο Δ Ι Ο Ι Κ Η Τ Ι Κ Ο Σ Υ Μ Β Ο Υ Λ Ι Ο
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. ΣΟΥΡΙΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΗΣ
3. ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
4. ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΦΩΤΗΣ
5. ΜΕΡΤΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
6. ΞΑΝΘΑΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
7. ΤΣΩΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ ΘΩΜΑΣ
2. ΚΥΛΙΝΤΗΡΕΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
3. ΡΟΒΟΛΗ ΜΑΡΙΑ
4. ΜΠΑΡΔΑΜΑΣΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
5. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
6. ΣΜΕΡΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
7. ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
Τα υπόλοιπα αναπληρωματικά μέλη καταλαμβάνουν την αντίστοιχη θέση, ανάλογα με τη σειρά εκλογής.

Γ Ι Α Τ Ο Ε Π Ο Π Τ Ι Κ Ο Σ Υ Μ Β Ο Υ Λ Ι Ο
ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
3. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ ΜΕΛΗ
1. ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
2. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
3. ΞΕΡΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

Τα υπόλοιπα αναπληρωματικά μέλη καταλαμβάνουν την αντίστοιχη θέση, ανάλογα με τη σειρά εκλογής.
Η εκλογική διαδικασία διεξήχθη ομαλώς χωρίς να υποβληθεί στην Εφορευτική Επιτροπή κάποια ένσταση.

Α’ ΕΛΜΕ Μεσσηνίας: Αυτό είναι το νέο Δ.Σ.

Δημοφιλέστερα

To Top