2η θέση για τον Βρυώνη στην Πάτρα

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Συνεχίζει τις εξαιρετικές επιδόσεις ο 9χρονος αθλητής του Σ.Α.Μεσσήνης/Kalamata Tennis Garden Βασίλης Βρυώνης, ο οποίος κατέκτησε την 2η θέση στο τουρνουά για παιδιά έως και 10 ετών που διεξήχθη 18-19 Ιουνίου στην Πάτρα.

Ο μοναδικός Μεσσήνιος αθλητής στο ταμπλό επιβλήθηκε στον 1ο γύρο του Λιακοπουλου 4-1 4-0, στη συνέχεια νίκησε σε έναν αμφίρροπο αγώνα τον Τζούρο 4-2 2-4 10-7. Στον ημιτελικό απέκλεισε ένα από τα φαβορί τίτλου, τον Παναγιωτοπουλο με 5-4(6) 4-0.
Στον μεγάλο τελικό με αντίπαλο τον Πατρινό Μπατζάκα, ο αγώνας στο πρώτο σετ ήταν πολύ κλειστός με τον Βρυώνη να χάνει τους κρίσιμους πόντους. Στο δεύτερο σετ ο αθλητής μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του κερδίζοντας το δίχως απώλεια game αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει τον υψηλό ρυθμό στο τελικό tiebreak με το τελικό σκορ να γράφει 3-5 4-0 5-10.