fbpx
ΑΟ Διαβολιτσίου: Με Αστέρα Βλαχιώτη εκτός έδρας η πρεμιέρα (22/9) στην Γ΄ Εθνική
Αθλητισμός

ΑΟ Διαβολιτσίου: Με Αστέρα Βλαχιώτη εκτός έδρας η πρεμιέρα (22/9) στην Γ΄ Εθνική

Στο Βλαχιώτη θα δώσει ο ΑΟ Διαβολιτσίου το παρθενικό του παιχνίδι στην Γ΄Εθνική. Η κλήρωση του πρωταθλήματος που έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης στα γραφεία της ΕΠΟ έφερε την πρωταθλήτρια Μεσσηνίας να αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Αστέρα Βλαχιώτη στην πρεμιέρα της σεζόν για τον 7ο όμιλο που θα γίνει στις 22 Σεπτεμβρίου.

Αναλυτικά η 1η αγωνιστική στον 7ο όμιλο:

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου-ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων-ΑΟ Τσιλιβή

Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Διαβολιτσίου

Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός

Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών

ΑΕ Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός

Ζάκυνθος-Πανηλειακός

Θυμίζουμε πώς σε ότι αφορά το 7ο όμιλο στην κατηγορία θα παραμείνουν οι ομάδες που θα καταλάβουν από την 2η θέση έως και την 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι ομάδες που θα καταταχθούν από την 9η θέση και κάτω θα υποβιβαστούν στην Α΄ Κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ. που ανήκουν.

Όσον αφορά τα μπαράζ ανόδου, οι 8 πρωταθλητές των ομίλων θα κληρωθούν όλοι μεταξύ τους και θα χωριστούν σε δύο ομίλους με έξι αγωνιστικές. Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα ανέβουν στην Football league.

Η πρεμιέρα σε κάθε όμιλο της Γ’ Εθνικής 2019-20:

1ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Αετός Ορφανού-Ένωση Αλεξανδρούπολης

Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου

Ηρακλής Ζυγού-Πανσερραϊκός

Δόξα Κάτω Καμήλας-Απόλλων Παραλιμνίου

Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Θεολόγου-Ορφέας Ξάνθης

Ρεπό: Κιλκισιακός

2ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΟ Σειρήνα-Αλμωπός Αριδαίας

ΑΣ Γιαννιτσά-Μακεδονικός

ΠΑΣ Φλώρινα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων

Νίκη Αγκαθιάς-Νέος ΠΟ Νέα Καλλικράτεια

Θερμαϊκός Θέρμης-Εδεσσαϊκός

Αστραπή Μεσοποταμιάς-Αγροτικός Αστέρας

Θύελλα Σαρακήνων-Άρης Παλαιοχωρίου

3ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΣ Μετέωρα-Διαγόρας Στεφανοβικείου

ΑΠΟ Αταλάντη-ΑΟ Ποταμιάς

ΑΕ Καρίτσας-Δίας Διου

Διγενής Νεοχωρίου-ΑΟ Σελλάνων

Ατρόμητος Παλαμά-ΓΣ Αλμυρός

Θησέας Αγριάς-Πιερικός

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Ηρακλής Λάρισας

4ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΟ Ανατολής

Θιναλιακός-Μακεδονικός Φούφα

Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Λευκίμμης

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-ΑΕ Μεσολογγίου

Αχέρων Καναλακίου-Σούλι Παραμυθιάς

ΠΑΣ Πρέβεζα-Ναυπακτιακός Αστέρας

Αναγέννηση Άρτας-Αστέρας Ιτέας

5ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Άγιος Ιερόθεος-Άνω Μερά

Ακράτητος-Κηφισιά

Εθνικός Πειραιά-Φωστήρας

Μοσχάτο-Πανθηραϊκός

Θύελλα Καμαρίου-Ερμής Κορυδ.

Ηλυσιακός-Καλλιθέα

Κερατσίνι-Άγιοι Ανάργυροι

6ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Παλληνιακός-ΑΣ Ρόδος

Παναρκαδικός-Κόρινθος 2006

ΑΟ Ν. Αρτάκης-ΑΟ Υπάτου

Κιθαιρών Καπαρελλίου-Θύελλα Ραφήνας

Αχαρναϊκός-ΑΕΚ Τρίπολης

Αήττητος Σπάτων-Μαρκό

Ρεπό: Αιολικός

7ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου-ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων-ΑΟ Τσιλιβή

Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Διαβολιτσίου

Ολυμπιακός Ζαχάρως-Παναργειακός

Ναύπλιο 2017-Θύελλα Πατρών

ΑΕ Ερμιονίδας-Πανγυθεατικός

Ζάκυνθος-Πανηλειακός

8ος ΟΜΙΛΟΣ – 1η αγωνιστική

Ατσαλένιος – Επισκοπή

Πανακρωτηριακός – Ηρόδοτος

Γιούχτας – Άγιος Νικόλαος

Ρεθυμνιακός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Ρεπό : ΑΟ Πόρου

ΑΟ Διαβολιτσίου: Με Αστέρα Βλαχιώτη εκτός έδρας η πρεμιέρα (22/9) στην Γ΄ Εθνική
To Top