Τρίποντο για τον ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο, νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό

«Ποδαρικό» με το… δεξί έκανε ο ΠΑΟΚ στον Β’ γύρο της Super League, καθώς πέρασε νικηφόρα την Πέμπτη από το Αγρίνιο, επικρατώντας με 2-0 του Παναιτωλικού, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο 16ο λεπτό ο Νάρεϊ πέτυχε γκολ, το οποίο όμως ακυρώθηκε καθώς ο σκόρερ των «ασπρόμαυρων» ήταν σε θέση οφσάιντ, σε μία οριακή φάση.

Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Ολιβέιρα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Νάρεϊ, δίνοντας το προβάδισμα στους Θεσσαλονικείς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στη συγκεκριμένη φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για φάουλ του Αουγκούστο στον Κολοβό. Πιο συγκεκριμένα ο άσος του ΠΑΟΚ έσπρωξε τον παίκτη των Αγρινιωτών, ρίχνοντάς τον στο έδαφος, ωστόσο το γκολ των φιλοξενούμενων μέτρησε κανονικά.

Στο 86ο λεπτό ο Αουγκούστο έκλεψε τη μπάλα, έπαιξε το ένα-δυο με τον Ολιβέιρα, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ νίκησε τον Ανέστη, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-2

Γκολ: 45+5′ Ολιβέιρα (ΠΑΟΚ), 86′ Αουγκούστο (ΠΑΟΚ)

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης – Λιάβας, Μλάντεν, Λάρσον, Χουχούμης – Φλόρες, Μάρτενσον (68′ Σενγκέλια), Κολοβός – Ντίας (81′ Ξενιτίδης), Καρέλης (81′ Πέδρο), Νταγκό

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι – Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Ράφα Σοάρες (88′ Βιεϊρίνια) – Αουγκούστο, Σβαμπ (89′ Ντάντας)- Νάρεϊ (80′ Μουργκ), Ελ Καντουρί (19′ λ.τ. Ζίβκοβιτς), Κωνσταντέλιας – Ολιβέιρα (88′ Τόμας)