Θεσπρωτός-Καλαμάτα 3-1: Σε ελεύθερη πτώση…

Βαθμό ούτε από τον ουραγό Θεσπρωτό δεν μπόρεσε να πάρει η Καλαμάτα γνωρίζοντας νέα οδυνηρή ήττα με 3-1 που έφερε και το διαζύγιο με τον Σάκη Θεοδοσιάδη.

Η «Μαύρη Θύελλα» έμεινε για όγδοο σερί παιχνίδι πρωταθλήματος μακριά από τη νίκη και με 11 βαθμούς ισοβαθμεί στην 11η θέση τους «κιτρινόμαυρους” αλλά και την Τρίγλια που αμφότεροι την έχουν νικήσει.

Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη της αναμέτρησης, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31′, με τον Κολλά να δέχεται την πάσα του Μπίκα στη μικρή περιοχή και ουσιαστικά σε κενή εστία δεν δυσκολεύθηκε να βρει δίχτυα.

Στο 50′ ο Ευθυμίου πάσαρε στον Ραμίρεζ, που με σουτ έγραψε το 2-0.

Στο 60′ ο Ευθυμίου άγγιξε το 3-0, σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι, κάτι που πέτυχε τρία λεπτά αργότερα ο Ραμίρεζ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, για να μειώσουν οι Μεσσήνιοι με κεφαλιά του Ράκιτς στο 79ο λεπτό.

Στο 83′ ο Θεσπρωτός έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Σερβιλάκη και στο 90′ ο Ράκιτς λίγο έλειψε να σκοράρει ξανά, αλλά σημάδεψε το δοκάρι, στην τελευταία σημαντική στιγμή του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσετσίλας του Συνδέσμου Γρεβενών με βοηθούς τον Φαλτάκα του Συνδέσμου Γρεβενών και τον Σακκά του Συνδέσμου Θεσσαλίας.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κωνσταντάκος, Σερβιλάκης, Δημήτρουλας, Νόνης, Σταυρίδης, Κολτσίδας, Ραμίρεζ (86′ Κωνσταντακόπουλος), Ευθυμίου (79′ Κωνσταντίνου), Γώγος, Μπίκας (78′ Καρβούνης), Κολλάς.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κασωτάκης, Καζβιρόπουλος (78′ Γεωργόπουλος), Κωνσταντινόπουλος, Τσιβελεκίδης, Καντούτσης, Τζόκιτς (53′ Οσμάναγκιτς), Ζαχαρόπουλος, Στεργίδης, Μπάμπης, Ράκιτς, Aλεξόπουλος (57′ Γκελκέρια).