Super League: Ο Ολυμπιακός πέρασε με πεντάρα από την Τρίπολη (βίντεο)

Ασταμάτητος ήταν ο Ολυμπιακός στην Τρίπολη, αφού «πάτησε» γκάζι κερδίζοντας με το εμφατικό 0-5 τον Αστέρα για την 14η αγωνιστική της Super League.

Οι ερυθρόλευκοι ήταν καταιγιστικοί από την αρχή τους ματς, αφού πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο προηγούνταν με 2-0.

Αρχικά, ο Γιάννης Μασούρας στο 5′ έκανε το 1-0 μετά από ασίστ του Σουντανί, για να έρθει ο Ποντένσε τέσσερα λεπτά αργότερα να διπλασιάσει τα τέρματα των Πειραιωτών.

Στη συνέχεια δράση ανέλαβε ο Γιουσούφ Ελ Αραμπί. Ο Μαροκινός επιθετικός πήρε το όπλο του και με δύο τέρματα μέσα σε 10 λεπτά (34′ & 44′) ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 πριν την λήξη το α’ ημιχρόνου.

Με την έναρξη της επανάληψης οι ερυθρόλευκοι συνέχισαν να έχουν το πάνω χέρι στην αναμέτρηση, ωστόσο έδειξαν να κάνουν συντήρηση δυνάμεων. Το 0-5, όπου ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης πέτυχε και πάλι ο Μασούρας στο 72′

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο (65′ Άνχελ), Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες (46′ λ.τρ. Μπόρχα Φερνάντεθ) & Μαρκ Φερνάντεθ (21′ Βαλιέντε).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ομάρ Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Παπαδόπουλος, Τσιμίκας, Καμαρά, Γκιγιέρμε (17′ λ.τρ. Μπουχαλάκης), Ποντένσε (37′ λ.τρ. Ραντζέλοβιτς), Σουντανί, Μασούρας και Ελ Αραμπί (65′ Γκερέρο).