Super League: Η Λαμία πέρασε με τριάρα απο την Λάρισα (βαθμολογία)

H Λάρισα υπολόγιζε σε νίκη που θα την έφερνε στην 3η θέση της βαθμολογίας, στο ματς με την Λαμία που έριξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Super League, πλην όμως οι Φθιωτοί είχαν άλλη άποψη.

Η Λαμία πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα που πέρασε από την έδρα της ΑΕΛ με 3-0 στην τελευταία χρονικά αναμέτρηση της αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι αλλά η ομάδα του Μάντζιου βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 39′ με τον Τουράμ.

Στην επανάληψη το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο με τους παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου να πιέζουν για το πολυπόθητο γκολ.

Από την άλλη η Λαμία προσπαθούσε να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα, το οποίο διεύρυνε στο 64′ χάρη σε ωραίο σουτ του Σκόνδρα. Οκτώ λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε πλήρως ένα λάθος της αντίπαλης άμυνας σημειώνοντας το δεύτερο τέρμα του στον αγώνα.

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας, Μπράλιτς (46′ Ασούμπρε), Στάνκοβιτς, Μπέρτος, Σεσέροβιτς (71′ Νούνιτς), Κάτσε, Μιλοσάβλιεβιτς (46′ Μπούστος), Ουάρντα, Ντάουντα.

ΛΑΜΙΑ (Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Σκόνδρας (90′ Τζανετόπουλος), Πλιάτσικας, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Καραμάνος (81′ Τιρόνε), Τουράμ (65′ Σάλιακας).

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής της Super League

Βόλος-Παναιτωλικός 3-2 (55′ Μουνίθ, 66′ Τσίκα, 78′ Γέντρισεκ – 39′ Σανιά, 68′ Αριγκίμπι)
ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-1 (56′ Μίσιτς)
Άρης-Αστέρας Τρίπολης 2-1 (5′ Σάσα, 34′ Ντιγκινί – 41′ Φερνάντεζ)
Ξάνθη-Πανιώνιος 1-2 (55′ Λισγάρας – 53′, 67′ Αραμπούλι)
Ολυμπιακός-Ατρόμητος 2-0 (60′ Ποντένσε, 62′ Σουντανί)
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (67′ Μακέντα, 70′ Περέα, 88′ Κολοβέτσιος – 16′ Μπακάκης, 36′ Ολιβέιρα)
Λάρισα-Λαμία 0-3 (39′ Τουράμ, 64′, 72′ Σκόνδρας)

Η βαθμολογία της Super League (σε 10 αγώνες)