Super League K17: Τέσσερις Μεσσήνιοι στην κορυφή με τον Αστέρα Τρίπολης

Με τους Καλαματιανούς Βαγγέλη Καραχάλιο, Φίλιππο Παπαθεοδωρίδη και Γιώργο Κωστέα στο αρχικό σχήμα και τον Κωνσταντίνο Θεοδωρόπουλο να μπαίνει στην θέση του δεύτερου, η ομάδα Κ17 του Αστέρα Τρίπολης επιβλήθηκε 4-0 του Πανιωνίου και συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς, στο 4', με αυτογκόλ των φιλοξενούμενων μετά από σέντρα του Μπάτσι. Στη συνέχεια διαχειρίστηκε το αποτέλεσμα, χωρίς να κινδυνεύσει ιδιαίτερα, ενώ απείλησε με κεφαλιά του Χριστόπουλου μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Τρίπολης έδωσε έκταση στη νίκη του. Ο Ανανιάδης στο 48' και στο 62' σημείωσε το 2-0 και το 3-0, αντίστοιχα, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Καντέλης στο 83ο λεπτό.

Μετά και από αυτή τη νίκη ο Αστέρας εξακολουθεί να βρίσκεται στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.