Super League 2: Έκανε το 6Χ6 η Κηφισιά, νίκησε τον ΟΦ Ιεράπετρας με γκολ στο 97′!

Η Κηφισιά συνέχισε το αήττητο σερί, καθώς νίκησε δύσκολα με 1-0 τον ΟΦ Ιεράπετρας και έκανε το 6Χ6, για την 6η αγωνιστική του Β’ ομίλου της Super League 2, δείχνοντας για μια ακόμη φορά πως είναι εκ των βασικών διεκδικητριών της ανόδου στη μεγάλη κατηγορία.

Να σημειωθεί πως το γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με κεφαλιά ο Μαζουλουξής στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, σε μία φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν δίκαια για οφσάιντ.

Οι Κρητικοί είχαν στο πρώτο ημίωρο δοκάρι με τον Μηλιώτη, ενώ στο δεύτερο μισό οι της Κηφισιάς απώλεσαν ευκαιρίες και κορυφαία το διπλό δοκάρι των Πρίτσα, Τετέι (85′).

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Βαφέας, Μπαρμπόσα, Να’α (86′ Ποζατζίδης), Γκίνη (64′ Πέιος), Νοικοκυράκης (86′ Παναγιώτου), Παπασάββας, Ταλάλ (78′ Ιατρούδης), Κουϊρουκίδης (78′ Καλλέργης), Τετέι.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ιτσιος (63′ Ζήσης), Ντέτλερ, Κατάλντι (90+4′ Χιμένεθ), Τσορνομάζ, Μηλιώτης (67′ λ.τ Κόλα), Μούλερ (90+4′ Γκόμπερβιλ), Βουό (46′ Μπλανκ Καζάου), Αντερέγκεν.

Πέρασε από Κρήτη και ανέβηκε στην 3η θέση η Καλλιθέα

Νικηφόρα πέρασε από το Ηράκλειο η Καλλιθέα. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου επικράτησε μέσα στο Ηράκλειο του Ηροδότου με 2-1 και ανέβηκε έτσι στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς, 6 πίσω από την Κηφισιά που έχει όμως και ένα παιχνίδι περισσότερο. Ο Ηρόδοτος από την άλλη μέτρησε την 5η του ήττα σε 6 παιχνίδια και βρίσκεται στην 12η θέση με 3 βαθμούς.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου να ανοίξουν το σκορ με κεφαλιά του Έλιο Ζούνιορ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Στο 2ο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και αρχικά ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Σαρρή στο 51′, για να κάνουν δέκα λεπτά αργότερα το 1-2 με κεφαλιά του Λουκίνα.

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Κρόστα, Μακρυδάκης, Γρηγορόπουλος (64′ Κριεζίου), Σαρρής, Κυριακίδης, Σουρνάκης (84′ Φράγκος), Μάσαδο, Έλιο Ζούνιορ, Βρεττός, Γκίνη (74′ Πλιάτσικας), Χαλκιαδάκης.

Καλλιθέα (Σίμος): Στρέζος, Ευαγγέλου, Μπουλούλης, Νίλι, Ρέντζας, Σαντάνα (81′ Τσιντώνης), Βασιλούδης, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Χατζηδίμπας, Ντεμέτριους (65′ Μουνιέ).