Ο Πατίστα 4-2 τον Κεραυνό, πάτησε κορυφή! (φωτο & βίντεο)

Ο Πατίστα επικράτησε 4-2 του Κεραυνού σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ τοπικής Μεσσηνίας και έπιασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα την Δόξα Καλαμάτας!

Η ομάδα του Ηλία Μαστορέα παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από ισάριθμα τέρματα του Ζέππου, έκανε την ανατροπή στο τελευταίο ημίωρο και πανηγύρισε τη μεγάλη νίκη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 7ο λεπτό με τον Ζέππο αλλά ο Πατίστα αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσα με το Νικολακέα στο 25′.

Ο Ζέππος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 51ο λεπτό έβαλε και πάλι τον Κεραυνό σε θέση οδηγού αλλά ο Πατίστα είχε απάντηση. Αρχικά ισοφάρισε ο Σώκαλης στο 66ο λεπτό για να έρθουν δύο ακόμη τέρματα από τους Σαρδέλη στο 75′ και Τσουμάνη στο 86′ για το τελικό 2-4.

Κεραυνός Καλαμάτας: Πλακουδάκης, Χατζίου, Χασάπης (67’ Δημητρακάκος), Μανιώτης , Κορομηλάς, Κότσης, Γεωργακόπουλος, Δεικτάκης, Λιόντος, Ζέππος, Τσορώνης (71’ Γκότσης)

Πατίστα: Κακαλέτρης Κ., Βέλμαχος Κ., Ταμπάκης Ν. ( 58′ Αθανασόπουλος Γ.), Ντρούκας Αθ., Κολιτσιδάκης Σ., Τσουμάνης Χ. (90′ Πουλέτης Ν.), Νικολακέας Χ. (46′ Κακαλέτρης Αθ.), Σικαλιάς Α., Κακαλέτρης Π. (76′ Μπλέτσας Γ.), Σώκαλης Δ., Σαρδέλης Δ.

Διαιτητής: Η. Τσουλάκος. Βοηθοί: Ε. Μπασιλάρης, Σ. Μαλαπάνη