ΠΑΣ Ράχη- Δόξα Μεγαλόπολης 1-0: Φιλική νίκη με θετικά μηνύματα

Την πρώτη του νίκη σε φιλικό προετοιμασίας πέτυχε ο Π.Α.Σ. Ράχη, ο οποίος επικράτησε 1-0 στο “Π. Μπαχράμης” της Δόξας Μεγαλόπολης, μιας από τις παραδοσιακές δυνάμεις της Αρκαδίας, χάρις σε γκολ του παίκτη – προπονητή (δίδυμο με τον Χρ. Παπαγεωργίου), Αλέξη Ζωγόπουλου στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο πρώτο μέρος το ματς έδειχνε ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν τις δικές τους καλές στιγμές, αλλά τη μεγάλη φάση να μην έρχεται.

Με την είσοδο του Θανάση Κωστέα στο δεύτερο 45λεπτο, οι “κανονιέρηδες” έγιναν πιο απειλητικοί, προειδοποίησαν αρκετές φορές με τους Γρ. Παπαγεωργίου, Βράπι, Τριανταφυλλίδη, Γεωργιόπουλο και εν τέλει βρήκαν το νικητήριο γκολ στο 75′ από ασίστ του τελευταίου.

Η πολύ καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων δεν άφησε περιθώρια στους Αρκάδες για καρποφόρηση των επιθετικών τους προσπαθειών στα εναπομείναντα λεπτά και το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Π.Α.Σ. ΡΑΧΗ (Αλέξης Ζωγόπουλος, Χρήστος Παπαγεωργίου): Μάριος Τσέλα, Τριανταφυλλίδης, Καπόγλης, Γιώργος Κωστέας, Θεοδωρακόπουλος, Ζωγόπουλος, Γρηγόρης Παπαγεωργίου, Μπέγκα, Τόμασεκ, Παλιάς, Τρικουράκης.

Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν και οι: Κοσμάς (Τ), Δημήτρης Τσέλα, Κιόρι, Βράπι, Γεωργιόπουλος, Κοζομπόλης.

ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Ηλίας Κατσούλας): Δημητρέλης, Γιαννόπουλος, Μοσχίδης, Γιώργος Αλεξανδρής, Νίκος Αλεξανδρής, Γιαννακούρας, Δημήτρης Λυμπερόπουλος, Καντέλης, Μιχαλόπουλος, Κώστας Κυριακόπουλος, Παπαδόπουλος (αρχική 11άδα).

Έπαιξαν και οι: Θοδωρής Κατσούλας, Χρήστος Κυριακόπουλος, Σταθούρος, Κουρουνιώτης, Κλεντισιάν, Δρακόπουλος, Ηλιόπουλος, Δρούλιας, Δημήτρης Μπαλίκος.