ΠΑΟ Ρουφ- Καλαμάτα 0-1: Πέρασε από τον Ταύρο με Μαρκόφσκι

Η Μαύρη Θύελλα επέστρεψε στις νίκες με πέναλτι του σέρβου επιθετικού – Ανέβηκε στην 4η θέση πριν την ολοκλήρωση της 25ης αγων.

Ο Μάρκο Μαρκόφσκι επέστρεψε στη δράση και η Καλαμάτα στις νίκες καθώς με γκολ του Σέρβου επιθετικού η Μαύρη Θύελλα επιβλήθηκε 1-0 του ΠΑΟ Ρουφ στο γήπεδο του Ταύρου για την 25η αγωνιστική στον νότιο όμιλο της super league 2.

Απέναντι στην ουραγό της βαθμολογίας και καταδικασμένη σε υποβιβασμό ομάδα του Γιάννη Γκούμα, η Καλαμάτα είχε την υπεροχή αλλά χρειάστηκε μία ώρα αγώνα για να ξεκλειδώσει την αντίπαλη άμυνα.

347003662-907072513705480-8311886376566979320-n

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες είχαν από μια καλή στιγμή. Για το Ρουφ ο Κυριαζής στο 17′, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μέντες από κοντινή απόσταση, ενώ για τους φιλοξενούμενους απείλησε στο 36ο λεπτό με κεφαλιά ο Ρόβας, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Τελικά η Καλαμάτα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαρκόφσκι στο 57′ (υποδείχθηκε σε χέρι αμυντικού από σουτ του Κωνσταντινόπουλου) πήρε την 11η νίκη στη σεζόν που την έφερε στην θέση της βαθμολογίας πριν την ολοκλήρωση της αγωνιστικής.

rouf-kalamata

ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Τσόγκας, Σμπώκος (84′ Παπουτσογιαννόπουλος), Μκρτσιάν, Δούμας, Κυριαζής (58′ Τσιάβος), Τασιούλης (58′ Φράγκος), Κουκοβίνης (84′ Φιλιμέγκας), Βενάρδος, Μαρινάκης (70′ Δαλαμήτρας), Ζαχαρός, Γαϊτάνης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Μέντες, Κωνσταντινόπουλος, Μπαξεβάνος, Λουπάνο, Καραγκούνης, Παπατόλιος, Ματέους (86′ Λιποράσε), Πασάς (46′ Μαρκόφσκι), Βασιλόγιαννης, Μπουλλάρι, Ρόβας (58′ Αρναρέλλης).