Πανιώνιος – ΑΟ Διαβολιτσίου 1-1: Όρθιος στη Νέα Σμύρνη

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου μπορεί να έχει χάσει και μαθηματικά το τρένο της παραμονής από την προηγούμενη αγωνιστική δείχνει όμως αποφασισμένος να τελειώσει το πρωτάθλημα με ψηλά το κεφάλι.

Οι νερατζούρι πήραν παλικαρίσιο βαθμό με 1-1 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, βγάζοντας ουσιαστικά τους κυανέρυθρους εκτός τροχιάς τίτλου καθώς έμειναν τέσσερις βαθμούς πίσω από τον Αιολικό και τη Ρόδο που δείχνουν πώς θα παλέψουν μέχρι το φινάλε για την πρωτιά.

Το συγκρότημα του Μιχάλη Φασουλή όπως είχε κάνει και στη Μύκονο απέναντι στην πρωτοπόρο τότε ΑΕ Μυκόνου, παρουσιάστηκε με πάθος και δύναμη και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε από νωρίς να κυνηγάει το σκορ πήρε μία ισοπαλία γοήτρου από μία ιστορική ομάδα, σε ένα ιστορικό γήπεδο.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος χωρίς να βρει ρυθμό κατάφερε και πήρε το προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Σέχου στο 17ο λεπτό. Ο ΑΟ Διαβολιτσίου με σωστή τακτική μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και έφερε το ματς στα ίσα με σκόρερ τον Ορλάντο στο 50′. Μάλιστα οι νερατζούρι θα μπορούσαν να πάρουν και κάτι περισσότερο από το ματς καθώς απείλησαν στη συνέχεια σε δύο φάσεις με τον Δημητρίου και τον Ηλιόπουλο.

Πανιώνιος: Αντωνόπουλος, Πριόνας, Ξυγκόρος (62′ Καρδάμης), Μίχος, Γκότοβος, Καλύβας, Μπρέγκου, Γροντής (57′ Τσιμπόκας), Μούντριχας (46′ Πίσπας), Σέχου, Tσίπρας.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Καπατσώρης, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Πιτσιλής, Στραβάκος (80′ Γκελκέρια), Δημητρίου, Μουλιάτος (45′ Τσιγαρίδης), Αρβανίτης (45’Πάγια), Ορλάντο (70′ Βέλλης), Ηλιόπουλος.