Πάμισος Μεσσήνης – Σπερχογεία 4-1: Κυρίαρχος με 19η νίκη και 10η σερί στο “Νησί”

Ξεπέρασε το εμπόδιο και της Σπερχογείας ο Πάμισος Μεσσήνης και με 4-1 πέτυχε την 19η νίκη του στη σεζόν και σκαρφάλωσε στους 60 βαθμούς οδηγώντας την κούρσα στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Οι πράσινοι σκόραραν από δύο φορές σε κάθε ημίχρονο στο ματς της εμβόλιμης 23ης αγωνιστικής, απέναντι σε μία ομάδα που τους είχε δυσκολέψει αρκετά στον πρώτο γύρο.

Το γρήγορο γκολ του Φιλόπουλου στο 4΄ έκανε τα πράγματα πιο εύκολα για τους Νησιώτες, οι οποίοι στο 30′ εδραίωσαν το προβάδισμα τους με τον Μπορχάν. Ο Σούλα στο 60′ έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους μειώνοντας σε 2-1, αλλά η ομάδα του Αλέξη Μαντζούνη έφτασε σε τρίτο γκολ με τον Αράπη στο 85′ ενώ στις καθυστερήσεις ο Μπαστακός με πέναλτι έκανε το τελικό 4-1.

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Νινιός, Μπορχάν (72′ Τιμπλαλέξης), Κατσιβαρδέας (87′ Κανανάι), Κουλόπουλος (55′ Αράπι), Ντίσα (55′ Δεμπεγιώτης), Μπαστακός, Φιλόπουλος, Βλάχος, Ρουμελιώτης (55′ Παπαδόπουλος), Αριστομενόπουλος.

ΑΟ Σπερχογείας: Σακκάς, Τζεφερεμιναίος, Π. Δημητρίου, Σεφεράσι, Λένα, Παναγιωτόπουλος (56′ λ.τρ. Μαρίνος), Μούρτος, Οικονομόπουλος, Σούλα, Σαούτης, Η. Δημητρίου (88′ Ι. Δημητρίου).