Πάμισος Μεσσήνης – Πανθουριακός 2-0: Ξεπέρασε το σκόπελο με Κουλόπουλο, Ρουμελιώτη

Ο Πάμισος Μεσσήνης πέτυχε δεύτερη νίκη στη σεζόν επί του Πανθουριακού, αυτή τη φορά στο Νησί με 2-0 και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Μετά την ισοπαλία στα Φιλιατρά οι πράσινοι έφτασαν στην 18η νίκη στη σεζόν δείχνοντας συνέπεια και ξεπερνώντας το σκόπελο της ομάδας του Τάκη Σακελλαρόπουλου που τους έβαλε δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο αλλά με γκολ σε κομβικά σημεία του αγώνα κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο.

Με πίεση ψηλά ο Πανθουριακός δεν επέτρεψε στο συγκρότημα του Αλέξη Μαντζούνη να δημιουργήσει δύσκολες καταστάσεις στο πρώτο ημίωρο του αγώνα και μάλιστα οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που απείλησαν σε δύο περιπτώσεις με τον Γιακουμή και τον Οδεμισιώτη από στημένα.

Ο Πάμισος παρά το γεγονός πως δεν είχε την παραγωγικότητα άλλων αγώνων, απόρροια και της απουσίας των Σαραντόπουλου, Παπαδόπουλου, κατάφερε να βρει γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Κουλόπουλο.

Το ματς ουσιαστικά τελείωσε νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο όταν οι πράσινοι έκαναν το 2-0 στο 56′ με πλασέ του Ρουμελιώτη.

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για δυο περιπτώσεις πέναλτι. Η πρώτη στο 43’ σε ανατροπή του Σαρδέλη και η δεύτερη στο 80΄σε σπρώξιμο του Βλάχου στον Μπούνα.

Πάμισος Μεσσήνης: Τόσκα (46′ Οικονομόπουλος), Αριστομενόπουλος, Νινιός, Φιλόπουλος, Μπαστακός, Ντίσα (71′ Αράπη), Βλάχος, Κατσιβαρδέας (87′ Υμεράσι), Κουλόπουλος, Tιμπλαλέξης (81′ Μπορχάν), Ρουμελιώτης (71′ Χαραλαμπόπουλος)

Πανθουριακός: Κόκκαλης, Μπούνας, Γιαννακόπουλος, Οδεμησιώτης, Καραχάλιος, Σερπάνος (64′ Κουντάνης), Σεντεμέντες Ι, (64′ Κουρεντζής), Ζαχαρόπουλος, Σαρδέλης (69′ Γεωργουλέας), Καρύδης, Γιακουμής (90′ Σεντεμέντες Γ.)