Πάμισος Μεσσήνης: Φιλικό 0-0 με τον Φοίνικα Επιδαύρου

Δείχνοντας καλό αγωνιστικό πρόσωπο ο Πάμισος Μεσσήνης αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0 με το Φοίνικα Επιδαύρου σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στη Νέα Επίδαυρο.

Απέναντι σε μία επίσης νεοφώτιστη ομάδα στη Γ’ Εθνική, οι πράσινοι παρουσιάστηκαν βελτιωμένοι σε σχέση με το τελευταίο φιλικό παιχνίδι απέναντι στο Διαβολίτσι και θα μπορούσαν να έχουν πάρει τη νίκη εάν ο διαιτητής δεν ακύρωνε ως οφσάιντ γκολ του Μπούνα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο πλαστικός χλοοτάπητας και οι μικρές διαστάσεις του γηπέδου δυσκόλεψαν αρκετά τους πράσινους αλλά παρ’ όλα αυτά είχαν φάσεις με σπουδαιότερη ένα ψηλοκρεμαστό σουτ του Βαγγέλη Λαθύρη στο πρώτο ημίχρονο που πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στα ευχάριστα για τον Γιώργο Καλόμαλο η επιστροφή του Αριστομενόπουλου ο οποίος πήρε φανέλα βασικού ενώ στο αρχικό σχήμα βρέθηκαν ακόμα οι Τόσκα, Φιλόπουλος, Μωράκης, Μπούνας, Θώδης, Μπορχάν, Γεωργιόπουλος, Σαραντόπουλος, Λαθύρης, Παπαδόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Βέλλης, Παπαγιαννόπουλος, Κατσιβαρδέας, Αράπι, Ντίσα.