Παλαίμαχοι: Οι παλιές δόξες της Καλαμάτας 3-1 τον Πανναξιακό (φωτο)

Με δυο γκολ του Γιάννη Αθανασόπουλου και ένα ακόμη του Βασίλη Φωτεινάκη, η ομάδα Παλαιμάχων της Καλαμάτας επιβλήθηκε 3-1 της αντίστοιχης του Πανναξιακού σε φιλική συνάντηση που διεξήχθη το απόγευμα της Παρασκευής στο γήπεδο της ΕΠΣΜ στον Κορδία.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της σύσφιξης των σχέσεων μεταξύ των παλαιμάχων των δυο ομάδων και μάλιστα μετά το παιχνίδι όλοι μαζί δείπνησαν σε ταβέρνα της Καλαμάτας.

Αγωνιστικά, οι νησιώτες παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο όταν και ισοφάρισαν το σκορ με τον Κατσάνη, αλλά στην επανάληψη οι μελανόλευκοι με τον Χρήστο Καλαντζή να κάνει την διαφορά, πέτυχαν δυο τέρματα και είχαν ευκαιρίες για περισσότερα.

Οι παλαίμαχοι των δύο ομάδων ανανέωσαν το ραντεβού της για τον Μάϊο του 2020 στην Νάξο.

Το ματς παρακολούθησαν ο πρόεδρος της ΕΠΣΜ Βασίλης Σπηλιώτης, ο β΄ αντιπρόεδρος Ηλίας Αλεξανδρόπουλος και ο παρατηρητής αγώνων της ΕΠΣΜ Γιώργος Κατσαφάδος.

Διαιτητής ήταν ο Νίκος Κοσσάρης, ενώ βοηθοί οι Ευάγγελος Μπασιλάρης και Αντώνης Μιχαλόπουλος.

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Νικήτας Παπανικολόπουλος ή «Γάτος», Νίκος Μουλατσιώτης): Σταυρόπουλος, Κορομηλάς, Κ. Μπιζίμης, Φράγκος, Μαυρέας, Πιχιγιόνι, Δέδες, Αθανασόπουλος, Hλ. Φλέσσας, Καλαντζής (αρχική ενδεκάδα), Λακριντής, Φωτεινάκης, Σωτηρόπουλος, Πετρόγιαννης, Παντελής. Στον πάγκο ήταν οι Θεοδώρου, Ασημακόπουλος, Παρασκευόπουλος, Σκαφιδάς, Φάββας, Λαγογιάννης, Ζησιμάτος, Ι. και Π. Σταυριανέας, Κουλούρης, Γ. Φλέσσας, Δούβας, Πετρομιχελής, Παυλής, Κόντος.

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΥ: Περιστεράκης, Φραγκίσκος, Μαϊτός, Δεγάιτας, Βαθρακοκοίλης, Τζιμπλάκης, Παραβατός, Γ. Βασαλάκης, Βασιλόπουλος, Φάρκωνας, Κατσάνης, Αντ. Βασαλάκης, Χαμηλοθώρης.