Μπαράζ Γ΄ Εθνικής: Ξεκίνημα με ήττα η Ζάκυνθος- “Σεφτέ” ο Πανιώνιος

Με το …αριστερό μπήκε στα μπαράζ ανόδου στην Super League 2 η Ζάκυνθος καθώς ηττήθηκε 2-0 από την Κηφισιά στο γήπεδο Ν. Ερυθραίας, για την 2η αγωνιστική των αγώνων κατάταξης των πρωταθλητών της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων της πρωτεύουσας διπλασίασε τις νίκες της με τέρματα που πέτυχαν ο Τετέι στο 60ο λεπτό και ο Ζέλο στο 67ο λεπτό.

Την πρώτη νίκη στη διαδικασία του ειδικού πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής πέτυχε ο Πανιώνιος καθώς επικράτησε της Θύελλα Ραφήνας υπό το βλέμμα του παλαιού τους ποδοσφαιριστή (και νυν του Ολυμπιακού), Φιόριν Ντουρμισάι που δεν ακολούθησε την αποστολή του Ολυμπιακού στο Βέλγιο και είχε την ευκαιρία να βρεθεί σε γνώριμα λημέρια.

Το “χρυσό” γκολ του Πανιωνίου πέτυχε ο Γροντής στο ξεκίνημα του αγώνα (8ο λεπτό) με ωραίο σουτ από το ύψος του πέναλτι.