«Μοιρασιά» στο Περιστέρι

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς στο Περιστέρι, μεταξύ του Ατρόμητου και της Λαμίας, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στα Play Out της Super League.

Το ματς ήταν μέτριο και μόνο στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου υπήρξαν κάποιες φάσεις. Σε αυτό το διάστημα μάλιστα μπήκαν και τα δύο γκολ. Η Λαμία προηγήθηκε στο 43ο λεπτό με τον Αντέτζο και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γκάλο.

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Χαρίσης (46′ Ούμπιδες), Μπουσούλατζιτς, Ανδρούτσος (74′) Ραμπέλο, Ντε Πο (65′ Βέλλιος), Μανούσος (87′ Γιακουμάκης), Νταβιώτης (46′ Ενσικολού).

Λαμία (Ακης Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Σκόνδρας, Νιάσε, Μπεχαράνο (63′ Μπιανκόνι), Βιγιάλμπα (64′ Μπουλούλης), Ρόμανιτς, Καραμάνος (46′ Βασιλόγιαννης), Σασί (89′ Σάλιακας).