ΑΕ Μάνης – Τέλος Άγρας 4-1: Υπόθεση ενός ημιχρόνου

Υπόθεση ενός ημιχρόνου ήταν για την ΑΕ Μάνης η 4 νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ τοπικής Μεσσηνίας.

Η ομάδα του Πάνου Πολίμου επιβλήθηκε 4-1 του Τέλου Άγρα σε εξ αναβολής παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής και κέρδισε θέσεις στη βαθμολογία στην προσπάθεια που κάνει να επιστρέψει στο γκρουπ των πρωτοπόρων.

Οι Μανιάτες «καθάρισαν» τη νίκη στα πρώτα 45’ καθώς προηγήθηκαν 3-0 με τέρματα του Κλέαρχου Αλεξανδρόπουλου στο 17ο και 33ο λεπτό (έφτασε τα 4 στη σεζόν) και του Παναγιώτη Πουλάκου στο 41’. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με πέναλτι του Σούλα (63’) πριν ο Κυριάκος Πουλάκος με το 3ο τέρμα του στη σεζόν γράψει το τελικό 4-1 στο 68’.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλαιού διαιτητή Σούλη Νικολόπουλου ο οποίος έφυγε από τη ζωή πριν λίγες μέρες απο τη ζωή.

ΑΕ Μάνης (Π. Πολίμος): Κωνσταντακόπουλος, Πουλάκος Π., Σπυρέας Π., Γιαννής, Δουρούμης, Τζανετέας, Χατζηπαναγιώτης (61′ Πουλάκος Κ.), Μπέρμπερη, Μπαλιγκό (61′ Χάνκο), Αλεξανδρόπουλος (82′ Ρότσι), Κουρούπης (87′ Τσιλιμπέρδης)

Τέλος Άγρας (Δ. Λίτσας): Σαρρής, Τσόπελας Θ., Νικολόπουλος, Μπακαδήμας, Βελισσάρης, Λάζαρης, Ζόμπολος (82′ Λαμπίρης), Σερέτης, Τσόπελας Αν., Σούλα (65′ Μπακάκης), Ρουσιας (67′ Βαγγαλης).