Μάνη- Θύελλα Χαρακοπιού 5-0: Πολυβόλο στο Κάμπο, αποκάλυψη ο νεαρός Δαρειωτάκης

Σε επιθετικό κρεσέντο της Μάνης εξελίχθηκε ο αγώνας με την Θύελλα Χαρακοπιού για την β’ φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας με τους Μανιάτες να φτάνουν σε ένα άνετο 5-0 και πλέον να στρέφουν την προσοχή τους στον Εθνικό Μελιγαλά που ακολουθεί στην φάση των “16”.

Το σκορ στο γήπεδο του Κάμπου άνοιξε ο Γιάννης Χελάς (από κάθετη Αλεξανδρόπουλου) μόλις στα 35 δευτερόλεπτα από την σέντρα ενώ ο κανονιέρης της ΑΕΜ χτύπησε εκ νέου στο 21′ για το 2-0 καθαρίζοντας επί της ουσίας την πρόκριση.

Στο 33ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι υποχρεώθηκαν σε αλλαγή τερματοφύλακα καθώς ο Κώστας Ποτηριάδης χτύπησε στον ώμο και έδωσε τη θέση του στον 15χρονο Νίκο Δαρειωτάκη.

Ο νεαρός γκολκίπερ αναδείχθηκε σε μορφή του αγώνα για την ομάδα του καθώς  έκανε τουλάχιστον τέσσερις μεγάλες επεμβάσεις ενώ δεν έφταιξε σε κανένα από τα τρία γκολ που σημείωσε η Μάνη στη συνέχεια.

Το 3-0 για τους γηπεδούχους έκανε ο Αλεξανδρόπουλος στο 66′, ο οποίος πέτυχε και δεύτερο τέρμα κλείνοντας το σκορ στο 88′ (5-0) ενώ ενδιάμεσα, στο 79ο λεπτό, ο Πουλάκος είχε κάνει το 4-0.

Διαιτητής: Αράπης (Μπαρδής, Νικολόπουλος)

ΑΕ Μάνης: Αντωνόπουλος, Γιαννής (70′ Σπυρέας Κλ.), Πουλάκος, Πολυμενέας, Κλουβάτος, Μπέρμπερη (70′ Ξεροβάσιλας), Σπυρέας Π. (53′ Κουκέας), Μουστάκας, Χατζηπαναγιώτης (56′ Φετάχου), Αλεξανδρόπουλος, Χελάς (70′ Σκιάς).

Θύελλα Χαρακοπιού: Ποτηριάδης (33′ λ.τ. Δαρειωτάκης), Σκόθος, Ορφανός, Ανδρεάδης, Μαρκάκης, Κουτσολίας, Σαμπάνι, Κυριακάκης, Γελαδάς (55′ Στασινόπουλος Απ.), Κούτρης, Δέμπι.