Ίκαρος Καλαμάτας- Καλαμάτα Κ19 0-6: Πέταξαν στην 7η νίκη

Χωρίς φρένα συνεχίζει η Καλαμάτα Κ19 στο πρωτάθλημα της Β' τοπικής Μεσσηνίας. Οι νεαροί μελανόλευκοι επιβλήθηκαν 6-0 του Ικάρου Καλαμάτας στο "Παναγιώτης Μπαχράμης" και συνεχίζουν με το απόλυτο 7/7 την πορεία τους στη φετινή σεζόν.

Παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο και δείχνοντας αποτελεσματικότητα, οι νεαροί μελανόλευκοι του Φραγκίσκου Κεράνη δεν είχαν κανένα πρόβλημα απέναντι στον Ίκαρο και δημιούργησαν ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα ενώ είχαν και τρία δοκάρια.

Ο “χορός” των γκολ για την Καλαμάτα Κ19 άνοιξε στο 16’ με τον Ρούπα ο οποίος πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Φράγκου ενώ το 2-0 ήρθε στο 28ο λεπτό όταν μετά από φάουλ του Μούζου η μπάλα βρήκε στον Θεοφιλόπουλο και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Φράγκου.

Το 3-0 έγινε στο 34’ με πλασέ του Δρούγα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ τo 4-0 σημείωσε ο Ρούπας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έπειτα από αντεπίθεση στο 45ο λεπτό.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Μούζος πέτυχε το δεύτερο τέρμα του για το 5-0 ενώ το σκορ έκλεισε στο 81’ ο Δρούγας με ασύλληπτο κεραυνό. Τα δοκάρια για την Καλαμάτα Κ19 είχαν στο 33’ ο Βουρνάς, στο 65’ ο Ρούπας και στο 75’ ο Θεοφιλόπουλος.

Ίκαρος Καλαμάτας: Φράγκος, Σιμόπουλος, Σαμαράς, Νικητέας (61’ Αδαμόπουλος), Θεοφιλόπουλος, Μίχος, Νίκας, Νικολόπουλος (75’ Φιλιππάκος), Κυριαζής (57’ Χριστόπουλος), Γαλίτης, Μπάσο

Καλαμάτα Κ19: Κουρετζής, Θεοφιλόπουλος, Γουρνάς, Παπαγεωργακόπουλος, Παυλής (67’ Μητρόπουλος), Ι. Σαούτης (78’ Καρνάκης), Μούζος, Παπαδόπουλος (67’ Σκοπέτος), Ρούπας, Δημητρίου, Δρούγας